Informacje dnia

Prologis Park Poznań III rozrasta się o kolejnych 48 tysięcy metrów kw. powierzchni logistycznej

DCIM100MEDIADJI_0400.JPG

Lider w dziedzinie kompleksowej obsługi logistycznej, firma Arvato Supply Chain Solutions w Polsce, otworzy w Prologis kolejne centrum realizacji zamówień.

Na terenie inwestycji Prologis Park Poznań III powstanie wysokiej klasy budynek build-to-suite. Będzie on dedykowany obsłudze zamówień dla jednej z wiodących na świecie marek odzieżowych. Nowy budynek BTS będzie miał powierzchnię ponad 48 tysięcy metrów. Budynek będzie miał wysokość 12 metrów w świetle oraz wzmocnioną posadzkę pozwalającą na obciążenie do 11 ton. Dla większego bezpieczeństwa i komfortu pracy naturalne doświetlenia zajmą od 5 % do nawet 70 % w zależności od strefy pracy w magazynie.


„Nasza branża dynamicznie rośnie, my także rozwijamy się i pozyskujemy nowych klientów. Budynki logistyczne muszą zapewnić nam wysoką efektywność operacji, a od lokalizacji centrum logistycznego wymagamy korzystnego położenia (blisko głównych szlaków transportowych) i szybkiej realizacji inwestycji zgodnie z wymaganiami naszymi oraz naszego klienta. To wszystko oferuje nam Prologis, dlatego inwestujemy w kolejny budynek na terenie jego parków”
– powiedziała Lidia Ratajczak-Kluck, Prezes Zarządu w Arvato Supply Chain Solutions w Polsce.

 

Przy realizacji projektów typu BTS kluczem do sukcesu jest zrozumienie potrzeb klienta. Dlatego nasz zespół projektowy szczegółowo zapoznał się z charakterem operacji klienta, które łączą obsługę zamówień internetowych i sprzedaż stacjonarną, rozmawialiśmy też o planach obydwu firm. Arvato Supply Chain Solutions w Polsce wraz z klientem zamierzają istotnie inwestować w infrastrukturę logistyczną na terenie budynku, dlatego zaproponowaliśmy rozwiązania konstrukcyjne, które będą umożliwiały taki rozwój w przyszłości” – powiedział Damian Zdunkiewicz, Leasing & Customer Experience Manager Prologis.

„W transakcji pośredniczyła firma Colliers International. „Cieszymy się, że nasz klient zadowolony z dotychczasowej współpracy, zdecydował się na dalszy rozwój z Prologis. Nowa inwestycja, która powstanie specjalnie na potrzeby obsługiwanej przez Arvato Supply Chain Solutions w Polsce wiodącej marki odzieżowej z pewnością sprosta jej wysokim wymaganiom” – powiedział Jan Barbasiewicz, partner, Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora