Inwestycje publiczne

Program „Czyste powietrze” – jak uzyskać wsparcie na ocieplenie nieruchomości?

program czyste powietrze_1
Program „Czyste powietrze” – jak uzyskać wsparcie na ocieplenie nieruchomości?

Termomodernizacja niesie za sobą wiele korzyści, zarówno dla właścicieli domów, jak i środowiska naturalnego. To oszczędność energii (niższe rachunki), zwiększenie komfortu mieszkania i wzrost wartości nieruchomości. A jednocześnie, w konsekwencji, redukcja emisji CO2. Wielu z nas rozważa więc ocieplenie domu, ale nie zawsze mamy na to środki. Co wtedy? Pomóc może nam wsparcie otrzymane w programie „Czyste powietrze”.

Wnioskować możemy o dofinansowanie na prace termomodernizacyjne:
• wymiana stolarki zewnętrznej
• wymiana drzwi zewnętrznych (także bramy garażowe)
• docieplenie przegród budowlanych
Otrzymać możemy nawet o 135 000 zł w przypadku najwyższego poziomu dofinansowania z kompleksową termomodernizacją, do 99 000 zł w podwyższonym i do 66 000 zł w podstawowym poziomie dofinansowania.

„Podwyższenie w programie wartości dotacji, a także urealnienie progów dochodowych, to z pewnością krok w bardzo dobrą stronę. Pozwoli to większej grupie beneficjentów, zwłaszcza spośród tych mniej zamożnych obywateli naszego kraju, na dostęp do programu i na podjęcie inwestycyjnego wysiłku termomodernizacyjnego.” – mówi Paweł Kisiel, prezes zarządu Atlasa, największego w naszym kraju producenta materiałów chemii budowanej.

Źródło: ATLAS.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora