Inwestycje publiczne

Polska rusza na Afrykę

Ministerstwo Gospodarki chce zachęcić polski biznes do inwestycji w Afryce. Ruszył program, uruchomiono nawet już specjalną stronę internetową. Czego można się spodziewać i czy w Afryce w ogóle opłaca się inwestować?

Wiceminister gospodarki przewiduje, że wspólny projekt resortu gospodarki realizowany z innymi ministerstwami i instytucjami państwowymi ruszy już w II kwartale tego roku. Wzorem dla niego jest istniejący już program pomagający w inwestowaniu na rynku chińskim. – Pierwszym etapem, podobnie jak w projekcie Go China, będzie uruchomienie przez PAIiIZ specjalnego portalu internetowego – zapowiada Antoniszyn-Klik. – Znajdą się tam informacje dla przedsiębiorców na temat możliwości zaistnienia i współpracy na rynkach afrykańskich – dodaje.

Portal goafrica.gov.pl już wystartował. Zanelźc na nim można odnośniki do wydarzeń związanych przede wszystkim z gospodarką w wybranych państwach afrykańskich. Poza stroną internetową póki co nie ma jednak nic. A czego powinien się spodziewać chętny do uczestnictwa w programie? – W ramach projektu nie przewidujemy dodatkowego wsparcia finansowego dla przedsiębiorców, innego niż aktualnie dostępne, czyli w ramach środków europejskich oraz środków budżetowych (pomoc de minimis) – informuje wiceminister. Resort ma za to wspierać polskich inwestorów na arenie politycznej, promując eksport towarów i usług. Poza lobbowaniem zapowiada udział w targach i stałe informowanie o specyfice rynku i potencjalnym ryzyku.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora