Informacje dnia

Polska inwestycja Botanica Jelitkowo wyróżniona międzynarodową nagrodą

Botanica Jelitkowo_3

Trójmiejska inwestycja Invest Komfort triumfuje w międzynarodowym konkursie European Property Awards. Osiedle Botanica Jelitkowo zdobyło tytuł Award Winner.

Konkurs European Property Awards cieszy się uznaniem branży nieruchomości i należy do najwyżej ocenianych na świecie. Jury stanowi grono 80 niezależnych ekspertów, oceniających design i jakość wykonania projektów, ale również ich innowacyjność i oryginalność. Panelowi sędziowskiemu przewodniczą członkowie brytyjskiej Izby Lordów.

Ważnym atutem inwestycji Botanica Jelitkowo jest jej lokalizacja. – mówi Marek Pirsztuk, wiceprezes Invest Komfort – To zdecydowanie jedno z najbardziej malowniczych miejsc Trójmiasta. Nadmorska dzielnica Jelitkowo jest położona na granicy Gdańska i Sopotu i od XIX wieku funkcjonowała jako letnie uzdrowisko. Z Botanici w kilka minut można przejść do sosnowego lasu, a następnie piaszczystej plaży. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajduje się zbiornik wodny w otoczeniu zieleni. Ten potencjał lokalizacji musiał być wykorzystany. Zaproponowaliśmy osiedle inspirowane ideą „miasta-ogrodu”, gdzie natura jest wszechobecna – zarówno we wnętrzach, jak i w otoczeniu budynków.  Cieszymy się, że ta koncepcja zyskała aprobatę zarówno klientów, jak i ekspertów w branży. Botanica została również doceniona przez mieszkańców Trójmiasta, dzięki czemu została najciekawszą inwestycją w plebiscycie Trojmiasto.pl. Otrzymaliśmy także Budowę Roku oraz nagrodę Green Building Awards. Cieszymy się z bardzo dobrego przyjęcia inwestycji ze strony różnych środowisk, to dla nas potwierdzenie jej wyjątkowości
i kunsztu wykonania.

Invest Komfort wielokrotnie znalazł się w gronie laureatów European Property Award. Nagrody w konkursie otrzymały inwestycje: Sea Towers (2009), Nowe Orłowo (2014), Okrzei Sopot (2018), Brabank (2019) i Nowe Kolibki (2019).

Źródło: Invest Komfort.