Konferencje

PKEE E-mobility Summer Day – relacja

Photographed by Kobus Lukasz All Rights Reserved   lukasz@kobusArt.eu  +32 476.083.996  +48 606.824.608   www.facebook.com/KobusArt

Photographed by Kobus Lukasz 
www.facebook.com/KobusArt

Dnia 6 czerwca do brukselskiego centrum Autoworld przyjechało kilkaset osób, po to by wspólnie debatować nad przyszłością i szansami związanymi z elektromoblilnością.

Jedna piąta emisji CO2 w Europie pochodzi z sektora transportu. To główne źródło zanieczyszczenia w naszych miastach.
Emisje z transportu są odpowiedzialne za choroby, przedwczesne śmierci liczone w milionach na świecie” – wskazywał otwierając spotkanie Maros Sefcovic, Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. Unii Energetycznej.
Nie możemy dłużej stać z boku. Chcemy, aby co najmniej jedna trzecia samochodów do 2030 roku była elektromobilna albo hybrydowa. Chcemy używać elektromobilności do magazynowania energii. Samochód elektryczny może uczynić z każdego domu małą elektrownię. Konsumenci będą mogli nie tylko składować elektryczność w bateriach, ale
dzięki nowemu modelowi rynku energii będą mogli sprzedawać nadwyżki energii w godzinach szczytu, które wrócą do sieci” – podkreślał Sefcovic odpowiedzialny za propozycje legislacyjne, które mają stworzyć Unię Energetyczną.

Jak podkreślają organizatorzy „PKEE E-mobility Summer Day” wydarzenie było ważnym elementem europejskiej debaty na temat nie tylko elektromobilności, ale także przyszłości całego sektora.