rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

PDD ukończyło budowę osiedla domów w Łodzi

daniil-silantev-574966-unsplash
Polskie Domy Drewniane zakończyły budowę 11 domów jednorodzinnych, realizowanych w technologii modułowych drewnianych konstrukcji szkieletowych.

Inwestycja powstała w łódzkiej dzielnicy Polesie, przy ulicy Pszennej 7. W chwili obecnej trwa sprzedaż budynków, część z nich znalazła już swoich właścicieli. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się jeszcze w 2021 roku. Domy zbudowane przez PDD w Łodzi powstały w autorskim, modułowym systemie konstrukcji szkieletowych opracowanym przez Wood Core House. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm RISER i RISER.domy.

– To dla nas szczególna chwila z kilku względów. Realizacja całej inwestycji, od pierwszych prac przygotowawczych do stanu deweloperskiego, zajęła nam 10 miesięcy. To dużo szybciej niż powstają budynki z betonu. Z radością obserwujemy też rosnące zainteresowanie klientów. Potwierdziliśmy, że budynki z drewna mają wiele zalet. Są nie tylko szybsze w realizacji niż konwencjonalne, ale również ekologiczne. Z naszych analiz wynika, że mieszkańcy takich domów są w stanie zaoszczędzić nawet 30% kosztów ogrzewania rocznie. Cieszymy się, że w niedługim czasie będziemy je mogli oddać w ręce pierwszych mieszkańców – mówi Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.