rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Panattoni rozbudowuje największą inwestycję na Dolnym Śląsku – Wrocław Campus

265e75f98877e756444409d4d745a9a7

Deweloper Panattoni rozbudowuje największą inwestycję na Dolnym Śląsku – Wrocław Campus.

Nieruchomość inwestycyjna zyska dodatkowe 30 000 m kw. powierzchni spekulacyjnej.
Panattoni ryszył z rozbudową swojej największej inwestycji na Dolnym Śląsku – Wrocław Campus – w ramach której dostarczył dotychczas 185 000 m kw. Deweloper właśnie rozpoczął realizację hali o powierzchni 30 000 m kw. Po jej ukończeniu w I kw. 2024 r. zaplanowana jest budowa kolejnych 130 000 m kw. Wartość dwóch nowych obiektów wyniesie 116 mln euro.

Panattoni weszło w 2023 rok z ponad 200 000 m kw. powierzchni spekulacyjnej w trakcie realizacji na Dolnym Śląsku – najwięcej w skali całego kraju. Najlepsze wyniki odnotowało również na koniec I kw. tego roku. Firma jest gotowa, aby odpowiadać na silny popyt w jednym z najatrakcyjniejszych regionów w Polsce, dlatego ruszyła z rozbudową największej inwestycji – Panattoni Park Wrocław Campus – o kolejne 30 000 m kw.

-„Wrocław Campus położony jest w sercu jednej z najlepiej rozwiniętych stref logistycznych w Europie. Tę strategiczną lokalizację wybierają globalne firmy, którym zależy na możliwości dogodnego dotarcia do wielu europejskich rynków, przy zachowaniu niższych kosztów operacyjnych, które wciąż oferuje Polska. Bezpośredni dostęp do autostrad A4 i A8 otwiera dostęp do bazy klientów w Niemczech i Austrii, liczącej ponad 100 milionów osób. Region z takim potencjałem ma ogromne zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie przemysłowe, dlatego tworzenie kolejnych klastrów biznesowych, jak właśnie Wrocław Campus czy powstający w Magnicach Wrocław South Logistics Hub, to tylko kwestia czasu” – mówi Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora