rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Osiedle Mickiewicza Skanski ma wiechę

Osiedle Mickiewicza_Skanska(2)Osiedle Mickiewicza – mieszkaniowa inwestycja Skanska w Warszawie – ma wiechę. Uroczystość odbyła się w środę 27 stycznia. Konstrukcja budynku osiągnęła swój najwyższy punkt i rozpoczęły się prace wykończeniowe. Osiedle ma być gotowe pod koniec tego roku.

Jest to pierwsza inwestycja mieszkaniowa w Polsce, która ubiega się o certyfikat ekologiczny  BREEAM.

Osiedle Mickiewicza w całości będzie liczyć 497 mieszkań, realizowanych w 4 etapach.

– Osiedle Mickiewicza to pierwsza taka inwestycja w Polsce, która otrzyma najbardziej popularny w Europie certyfikat środowiskowy BREEAM. Ludzie mieszkający w takich budynkach lepiej śpią, efektywniej wypoczywają, a dzięki zastosowanym systemom energooszczędnym mogą generować realne oszczędności w budżecie domowym –  mówi Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży Skanska Residential Development Poland.

Wśród rozwiązań zastosowanych w inwestycji są m.in. centralny system zmiękczający wodę. W częściach wspólnych pojawi się energooszczędne oświetlenie. Dodatkowo, każdy mieszkaniec otrzyma specjalny Przewodnik z rekomendacjami dotyczącymi wyposażenia, wykończenia i użytkowania mieszkań, które pozwolą zmniejszyć zużycie energii i wody.

W częściach wspólnych mieszkańcy znajdą atrakcyjne patio, ogrody-labirynty, pole piaskowe oraz drewniany plac zabaw dla najmłodszych. Będą mogli korzystać także ze stacji naprawy i mycia rowerów z wykorzystaniem systemu wody deszczowej.

Osiedle Mickiewicza zlokalizowane jest na pograniczu Żoliborza i Bielan, sąsiaduje ze stacją Metra Słodowiec. Kompleks jest położony na skraju rezerwatu przyrody – lasu Bielańskiego, w pobliżu 3 parków: Kępa Potocka, Kaskada i Harcerskiej Poczty Polowej i stawów Kellera.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora