rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Osiedle Dekada wyrośnie na warszawskim Bemowie

Osiedle Dekada 1

Bliskość infrastruktury miasta wraz z malowniczym otoczeniem zielonego Kampinosu – to połączenie cech wyróżniających Osiedle Dekada warszawskiego dewelopera Profbud. Inwestycja została oparta na koncepcji słonecznych tarasów, które wkomponowano w zespół zrewitalizowanych budynków.

Dzięki temu osiedle zapewnia idealne warunki do mieszkania i wypoczynku w stałym kontakcie z naturą. Pod koniec stycznia Profbud uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie – pierwsi mieszkańcy już odebrali klucze do swoich wymarzonych czterech kątów.

Posiadanie własnego M z dogodnym połączeniem z centrum miasta to marzenie wielu osób. Kluczowe czynniki decydujące o wyborze nieruchomości to z jednej strony dostęp do całego zaplecza kulturalnego, edukacyjnego czy społecznego, ale i możliwość ucieczki przed drapieżnym obliczem stolicy. Te z pozoru przeciwstawne dążenia ciężko jest zrealizować w ciasnej przestrzeni miejskiej, lecz nie jest to niewykonalne.

Upragniona cisza nie musi kojarzyć się wyłącznie z życiem na przedmieściach. Osiedle Dekada to miejsce dla osób wymagających, szukających harmonii i spokoju na łonie przyrody, które jednocześnie nie chcą rezygnować z aktywnego życia Warszawy. W pobliżu inwestycji, położonej na terenie zielonego Bemowa znajdują się punkty usługowe, placówki oświaty i służby zdrowia, natomiast zlokalizowane nieopodal pętla autobusowa oraz przystanek tramwajowy najstarszej warszawskiej linii nr 20 gwarantują wygodny dojazd do centrum miasta.

Położenie osiedla na granicy Lasu Bemowskiego i Kampinosu, które stanowią swoiste „zielone płuca” lewobrzeżnej Warszawy, zapewnia bliski kontakt z naturą. To tutaj znajdują się malownicze rezerwaty przyrody Kalinowa Łąka i Łosiowe Błota (jak sama nazwa wskazuje – chętnie odwiedzane przez łosie), z krajoznawczymi ścieżkami rowerowymi i spacerowymi.

Wybór lokalizacji przez dewelopera nie był przypadkowy – Osiedle Dekada ukryte pośród drzew, zlokalizowane jest na terenie cenionego przez mieszkańców Boernerowa, w pobliżu ulicy Radiowej. Profbud tworząc to nowe miejsce dla mieszkańców Bemowa, postawił na rewitalizację klimatycznego zakątka, położonego w sąsiedztwie ronda im. Pułkownika Bernarda Adameckiego. To wyjątkowe miejsce z bogatą historią. W pierwszej połowie XX w. na prośbę Ignacego Boernera wybudowano osiedle mieszkalne dla pracowników Transatlantyckiej Centrali Radiotelegraficznej. Powstały wówczas 284 domy mieszkalne. Projekt Osiedla Dekada został włączony w interesujący obszar zarówno pod względem historycznym, jak i kulturalnym. Nowe budynki wkomponowano w historyczne osiedle, należące do wspólnoty Radiowa 21.

Dążąc do odnowienia przedwojennych obiektów mieszkalnych, Profbud poddał je gruntownemu remontowi, którym zostały objęte nie tylko elewacje, ale i wszystkie instalacje w przestrzeniach wspólnych.

– Celem wykonania renowacji przedwojennych budynków było zapewnienie spójnej estetyki przestrzeni z poszanowaniem historycznego dziedzictwa dzielnicy. W ten sposób chcieliśmy nadać niepowtarzalny charakter całej inwestycji. Rewitalizowane miejsca posiadają dusze dawnych czasów, dzięki czemu wzbogacają architekturę danego miejsca – komentuje Bohdan Szułczyński, wiceprezes zarządu Profbud.

Inwestycja składa się z 5 budynków wielorodzinnych, od II do IV pięter. Znalazło się tam łącznie 81 lokali o powierzchni od 40 do 130 m2. Część mieszkań została wyposażona w ogrody zimowe i dwupoziomowe tarasy z niezwykłym widokiem na las. Pod koniec stycznia Profbud uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie, dzięki czemu już pierwsi mieszkańcy mogą w pełni korzystać z uroków swojego wymarzonego M w malowniczej okolicy Boernerowa.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora