Z życia spółek

Oferta IPO CTP z wyceną 14 euro za akcję, kapitalizacja rynkowa spółki na poziomie 5,6 mld euro

CTPark_Opole_1

CTP B.V. („CTP” lub „Spółka” lub, wraz ze swoimi spółkami zależnymi, „Grupa”), wiodący zintegrowany europejski właściciel i deweloper nieruchomości logistycznych, ogłasza dziś ofertę („Oferta”) jego akcji („Akcje”) z udaną wyceną 14 euro za jedną akcję („Cena Oferty”). Notowanie i handel Akcjami na giełdzie Euronext Amsterdam na zasadzie „as-if-and-when-issued” rozpocznie się dzisiaj, w czwartek 25 marca 2021 r. o godz. 9:00 CET.

Remon Vos, CEO CTP powiedział: „Debiut CTP na giełdzie Euronext Amsterdam to kolejny etap w niesamowitej podróży. Jestem dumny, że mogę świętować ten dzień wraz z moim zespołem. Od ponad dwóch dekad jesteśmy pasjonatami nieruchomości przemysłowych i logistycznych. Od niskich kosztów po zaawansowane technologie, napędzamy rozwój e-commerce, umożliwiając przeładunek bezpośredni typu cross-dock i ostatniej mili. Zaczynaliśmy jako start-up, a dziś jesteśmy w pierwszej piątce graczy posiadających nieruchomości klasy A, zatrudniającym ponad 400 pracowników.
Jesteśmy wierni naszej wizji ”Parkmakers”; posiadamy certyfikację BREEAM i jesteśmy neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla.

Dokonaliśmy tego dzięki naszej wspaniałej sieci, miastom, w które zainwestowaliśmy i ponad 700 klientom, którzy pomogli nam uczyć się biznesu i rozwijać tę fantastyczną firmę. Ale przede wszystkim, dzięki pracy zespołowej i wszystkim utalentowanym, pracowitym i ambitnym ludziom w CTP.

Nadszedł czas na imponujący wzrost. Jesteśmy tutaj, aby przyspieszyć, zwiększyć naszą obecność w Europie i jesteśmy na dobrej drodze, aby osiągnąć 10 milionów mkw. powierzchni najmu brutto do 2023 roku. Region Europy Środkowo-Wschodniej, ze swoją atrakcyjną bazą kosztową, dobrą infrastrukturą i strategiczną lokalizacją, oferuje ogromny potencjał do rozwoju. Dzięki naszemu przedsiębiorczemu, innowacyjnemu i kreatywnemu nastawieniu możemy rozszerzyć działalność także w innych regionach, wspierani przez naszą silną bazę klientów, dodatkowy kapitał i wielką chęć kontynuowania naszej podróży”.

Richard Wilkinson, CFO w CTP stwierdził: „Dzisiejszy dzień jest kamieniem milowym dla firmy. Po naszym zeszłorocznym wejściu na rynki kapitału dłużnego z serią zielonych obligacji, dziś zrealizowaliśmy największe IPO w europejskiej branży nieruchomości od 2014 roku. Stanowi to rzeczywiste uznanie dla wysokiej jakości zrównoważonych lokalizacji, których jesteśmy właścicielem i operatorem, a także dla solidnych perspektyw naszej działalności.
Pozytywna reakcja, jaką otrzymaliśmy od inwestorów, utwierdza nas w przekonaniu, że wizja “Parkmakers” CTP doskonale wpisuje się w przyszłe trendy w globalnym sektorze nieruchomości logistycznych i przemysłowych. Bycie spółką publiczną daje nam elastyczność finansową, dzięki której możemy kontynuować naszą udaną strategię w przyszłości. Z niecierpliwością czekamy na naszych nowych akcjonariuszy, którzy dołączają do nas w naszej podróży.”

mat.pras.