rynek nieruchomości zabytkowych na sprzedaż

Oberthur wprowadzi się do Willi Kestenberga w Łodzi

Willa Kestenberga_Lodz_comFirma Oberthur Technologies R&D Poland, należąca do francuskiej grupy branży IT – Oberthur Technologies, podpisała z końcem marca umowę najmu 1772 mkw. w wyremontowanej nieruchomości zabytkowej – willi fabrykanckiej Jakuba Kestenberga w Łodzi. Najemca wprowadzi się do budynku położonego na skraju Nowego Centrum Łodzi u zbiegu ulic Jaracza i Sterlinga, w czerwcu 2016 roku i zajmie cały obiekt. Właścicielem i inwestorem renowacji zabytkowego pałacu jest firma Inwestor z Łowicza. W procesie transakcyjnym firmie Oberthur doradzał łódzki oddział międzynarodowej firmy doradczej Colliers International.

Z inwestycji dumny jest właściciel firmy Inwestor, Janusz Mostowski: — W rewitalizację Willi Kestenberga włożyliśmy nie tylko pokaźne środki finansowe – także aby spełnić wysokie wymagania najemcy – i ogromny nakład pracy, realizowaliśmy ją także z wielką pasją, tak aby budynek służył nie tylko jako siedziba Oberthur, ale również podobał się mieszkańcom, był jedną z wizytówek Łodzi.

Projekt renowacji Willi Kestenberga wykonała Pracownia Projektowa EDS STUDIO Anna Mostowska, zaś prace remontowo-budowlane firma Budowa z Łowicza.