rynek nieruchomości na wynajem

Nowy najemca zajmuje ponad 47 tys. mkw. w centrum logistycznym MLP Pruszków II

default

Nowy najemca zajmuje ponad 47 tys. mkw. w centrum logistycznym MLP Pruszków II.

Międzynarodowy producent i dystrybutor akcesoriów meblowych, oświetlenia oraz narzędzi zwiększył wynajmowaną powierzchnię w centrum logistycznym MLP Pruszków II. W efekcie firma GTV będzie korzystać z ponad 47,2 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni w największym kompleksie magazynowym w regionie. Przekazanie najemcy dodatkowego obiektu liczącego 15,1 tys. mkw. planowane jest w czwartym kwartale br. W transakcji pośredniczyła firma doradcza AXI IMMO.

Spółka jest właścicielem dwóch marek. Z logo GTV sprzedawane są produkty z zakresu akcesoriów meblowych, oświetlenia inwestycyjnego i dekoracyjnego, komponentów do mebli tapicerowanych i systemów przesuwnych. Natomiast pod szyldem Högert Technik oferowane są narzędzia oraz akcesoria BHP. Łącznie portfolio obejmuje ponad 12 tys. produktów. Jest to firma o globalnym zasięgu, prężnie rozwija się na rynkach zagranicznych. Działa na 70 rynkach, w Azji, Europie, Ameryce i Afryce. GTV należy do grona najemców MLP Group od 2018 r. Obecnie korzysta z ponad 32 tys. mkw.

– Centrum logistyczne MLP Pruszków II to jeden z największych kompleksów magazynowych znajdujący się w pobliżu aglomeracji warszawskiej. Najemców przyciąga doskonała lokalizacja, świetny dojazd, rozbudowana funkcjonalność, a także zastosowanie nowoczesnych rozwiązań chroniących środowisko. Zgodnie z naszą strategią nowy obiekt będzie musiał spełniać najwyższe standardy i zostanie poddany procesowi certyfikacji BREEAM. Bardzo cieszymy się z podpisania nowej umowy i rozszerzenia współpracy z dotychczasowym najemcą. Dzięki posiadanym rezerwom gruntów możemy elastycznie reagować na zwiększające się potrzeby naszych klientów – powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer w MLP Group S.A.

– GTV od wielu lat świadomie zabezpiecza kolejne metry kwadratowe w strategicznej dla siebie lokalizacji w Pruszkowie. Klient otrzymuje niezbędne wsparcie w zakresie działalności operacyjnej oraz proponowanych nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań spełniających jego wymagania. Dlatego kolejna ekspansja w ramach parku MLP potwierdza tezę o zrozumieniu, otwartości na rosnące potrzeby Klienta i udanej współpracy na linii najemca – deweloper – komentuje Karol Osiecki, Associate Director, Industrial & Development w AXI IMMO

Nieruchomość komercyjna MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 420 tys. mkw. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne.

– Logistyka jest kluczowym aspektem naszej działalności. Już ponad 10 lat temu, w 2013 roku, połowę obrotu GTV zaczęły stanowić dochody z eksportu towarów. Znajduje to odzwierciedlenie w zagranicznej ekspansji naszej firmy, która posiada filie w Chorwacji, Czechach oraz Hiszpanii. Rozwój współpracy z MLP Group pozwoli nam na dalszą międzynarodową ekspansję. Co więcej, w 2024 roku finalizujemy projekty biznesowe związane z powiększeniem asortymentu o nowe grupy produktowe. Dodatkowe 15 tys. m2 powierzchni zabezpieczy miejsce potrzebne na rozszerzenie portfolio produktowego oraz zwiększy nasze możliwości operacyjne w regionie – powiedział Arkadiusz Marcyjanik, Dyrektor Logistyki, GTV Poland S.A.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora