Inwestycje publiczne

Nowoczesny dworzec PKP w Dekadzie Konin został już otwarty

Dekada Konin - Dworzec PKP
Nowoczesny dworzec PKP w Dekadzie Konin został już otwarty.

Nowoczesny dworzec kolejowy, który powstał w ramach zintegrowanego centrum komunikacyjno-handlowego Dekada Konin, powitał już pierwszych podróżnych. Swoją działalność rozpoczął w sierpniu br. Obecnie trwają ostatnie prace przygotowawcze do otwarcia części handlowej, które zaplanowane jest na 27 października.
Uruchomienie dworca kolejowego w Dekadzie Konin to znaczący krok w modernizacji infrastruktury transportowej oraz ważny moment dla rozwoju komunikacji w regionie. Dworzec w Dekadzie Konin został zaprojektowany z myślą o spełnianiu najwyższych standardów jakości obsługi pasażerów. Posiada klimatyzowaną poczekalnię, wygodne ławki i kasy biletowe. Docelowo będą tam również kasy PKS Konin oraz punkty handlowo-usługowe.
Nowoczesny dworzec kolejowy to efekt wielomiesięcznych prac oraz zaangażowania Polskich Kolei Państwowych, władz lokalnych i firm odpowiedzialnych za realizację inwestycji – Dekada SA oraz Xcity Investment Sp. z o.o., spółki należącej do Grupy PKP.

– PKP realizują obecnie największy w swojej historii program zmieniający oblicze dworców. W pierwszej, będącej w fazie realizacji edycji programu zaplanowano rewitalizację dworców zabytkowych i budowę zupełnie nowych obiektów w prawie 200 lokalizacjach, ale plany inwestycyjne Spółki obejmują do 300 kolejnych dworców. Jako duży zarządca nieruchomości szukamy różnych możliwości wykorzystania potencjału naszych zasobów – stąd współpraca naszej spółki deweloperskiej przy budowie nowego centrum komunikacyjno-handlowego w Koninie. Ta realizacja to dobry przykład tego, jak nadać miejscu nowe funkcje, łącząc je z dotychczasowymi – mówi Krzysztof Golubiewski, Członek Zarządu Polskich Kolei Państwowych S.A.

– Otwarcie nowego, wyczekiwanego przez mieszkańców dworca kolejowego to ważny krok w modernizacji miasta. Chcieliśmy stworzyć miejsce, które nie tylko spełnia podstawową funkcję przesiadkową, ale także zapewnia podróżnym wygodę. Jestem przekonany, że nowy dworzec stanie się wizytówką Konina, a komfortowe warunki podróży koleją zachęcą jeszcze większą liczbę osób do korzystania z komunikacji publicznej – mówi Przemysław Babczyński, Prezes Zarządu Xcity Investment sp. z o.o.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora