rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Nowe mieszkania wyrosną na warszawskiej Białołęce

„Punkt Ceramiczna” nocą

Stołecznej dzielnicy Białołęka przybędzie nowy obiekt mieszkalny. Generalnym wykonawcą budynku jest warszawska firma Totalbud. Projekt budynku przy ul. Ceramicznej 35 powstał w pracowni Pole Architekci, natomiast deweloperem inwestycji jest spółka Property Partner Investments. Budynek powstaje na działce o pow. 2470 m², natomiast powierzchnia zabudowy wyniesie 816 m².

7-kondygnacyjny „Punkt Ceramiczna” na sześciu kondygnacjach mieszkalnych zaoferuje 50 mieszkań dla szacunkowej liczby 132 osób. Powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie 3163 m². W garażu podziemnym znajdą się 53 miejsca parkingowe dla samochodów, natomiast na terenie przynależnym do budynku 10 miejsc dla rowerów.

Budynek cechują przełamania centralnej części bryły oraz odsunięcie od nieprzekraczalnej linii zabudowy. Jest to spowodowane ochroną istniejącego na działce drzewostanu. Przełamania te czynią jednak budynek nietuzinkowym, wzbogacają formę i urozmaicają rysunek elewacji. Staną się elementem charakterystycznym architektury „Punktu Ceramiczna”. Zieleni zastanej na działce dopełni zagospodarowanie parteru. Lokale na tym poziomie mają wyjścia na tarasy usytuowane na warstwach terenu i łączące je z indywidualnymi ogródkami wyznaczonymi na terenie biologicznie czynnym wyniesionym ponad poziom otoczenia.

Cały parter budynku będzie mieszkalny bez lokali handlowo-usługowych. Stan surowy otwarty budowa osiągnie do końca marca 2018 r. Zakończenie budowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zaplanowane jest na koniec stycznia 2019 toku.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora