rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Nieruchomości magazynowe na sprzedaż – rynek z ciekawymi ofertami


Rynek nieruchomości magazynowych na sprzedaż w Polsce prezentuje atrakcyjną ofertę. Nieruchomości do wyboru jest sporo, jednak nie wszystkie są dla inwestorów na tyle atrakcyjne, aby cieszyły się ofertami nabycia. Inwestorzy, którym zależy na kupieniu nieruchomości magazynowej, która będzie spełniała ich oczekiwania, powinni regularnie śledzić rynek komercyjny.

Spis treści:
Nieruchomości magazynowe w Polsce
Deweloperzy wciąż aktywni
Magazyn – kupić czy wynająć?
Oferty sprzedaży z biur WGN

Nieruchomości magazynowe w Polsce

Sektor magazynów na polskim rynku nieruchomości komercyjnych prezentuje zróżnicowaną ofertę. Jednak nie wszystkie oferty stanowią wabik na inwestorów. Niektóre magazyny znajdują się zwyczajnie w mało atrakcyjnej dla przedsiębiorców lokalizacji. Innym powodem może być zbyt mała powierzchnia budynku, lub działki, na której znajduje się obiekt. Ostateczny wybór zależy oczywiście od indywidualnych preferencji inwestora. Dzięki temu, że polski rynek nieruchomości komercyjnych może poszczycić się szerokim wachlarzem ofert magazynów na sprzedaż, inwestorzy mają możliwość wybrania takiej nieruchomości, która będzie im najbardziej odpowiadała.

Deweloperzy wciąż aktywni

Pomimo tego, że na polskim rynku znajduje się obecnie duży wybór nieruchomości komercyjnych do wyboru, deweloperzy nie ustają z nowymi realizacjami. Na rynek w Polsce cały czas przybywa nowych magazynów na sprzedaż. Deweloperzy zdają sobie sprawę, że o ile rynek obfituje w sporą ilość nieruchomości w tym sektorze, to zwyczajnie nie wszystkie one są dla przyszłych inwestorów atrakcyjne. Z racji tego, że przybywa nowoczesnych obiektów, stare magazyny na sprzedaż muszą mierzyć się z coraz silniejszą konkurencją. Niekiedy aby zachęcić inwestorów na nabycia, właściciele takich nieruchomości komercyjnych decydują się na obniżenie ich ceny. Innym razem stawiają na atrakcyjne warunki umowy. Popularne jest także modernizowanie starszych obiektów, aby odpowiadały one bieżącym standardom. Takie magazyny częściej przyciągają przedsiębiorców zainteresowanych ich nabyciem.
Okres pandemii był dla sektora magazynowego łaskawy. Z uwagi na to, że wzrosła w tamtym czasie działalność firm z branży e-commerce, zwiększyło się też zapotrzebowanie na przestrzenie magazynowe do wynajęcia. Firmy prężnie i dynamicznie się rozwijały, a w ślad za tym rozwojem szło większe zapotrzebowanie na przestrzeń do przechowywania towarów. Zainteresowanie nieruchomościami komercyjnymi wzrosło i można powiedzieć, że właśnie wtedy magazyny na sprzedaż spotkały się z rosnącym zainteresowaniem. Niektórzy przedsiębiorcy zaczęli stawiać na opcję nabycia nieruchomości na własność.

Magazyn – kupić czy wynająć?

Która z opcji jest bardziej atrakcyjna z punktu widzenia przedsiębiorcy – wynajem czy zakup magazynu? Jest to rzecz jasna kwestia indywidualna, która uzależniona jest jest od kilku czynników. Przede wszystkim inwestor musi dysponować odpowiednio dużym budżetem, aby móc pozwolić sobie na zakup tego rodzaju nieruchomości. Po drogie, na nabycie magazynu na własność częściej decydują się firmy o ugruntowanej już pozycji na rynku. Ich właściciele często potrafią już określić, w jakim kierunku zmierza przedsiębiorstwo i czy nie będzie konieczna zmiana lokalizacji. Firmy, które dopiero rozwijają się na rynku, częściej wybierają magazyny do wynajęcia. Jest to o tyle korzystniejsze rozwiązanie, że przedsiębiorca w razie potrzeby może w krótkim czasie zmienić lokalizację, bez konieczności sprzedaży nieruchomości. Aby maksymalnie zredukować koszty prowadzenia działalności, może też wynająć na początek niewielki magazyn, a w miarę potrzeb wybierać coraz większe obiekty. Jak więc widać, obie opcje – zarówno magazyny na sprzedaż, jak również magazyny na wynajem – posiadają swoje zalety.

Oferty sprzedaży z biur WGN

Jak prezentuje się bieżąca oferta magazynów na sprzedaż? Poniżej prezentujemy przykładowe oferty, które pochodzą z bazy biur WGN.

WGN Świdnica jest wyłącznym agentem sprzedaży hali magazynowej zlokalizowanej niedaleko Świdnicy. Powierzchnia użytkowa hali wynosi około 596 metrów kwadratowych. Jest to hala dwupoziomowa, która posiada szyb windy i pomieszczenie biurowe. Działka, na której mieści się budynek, ma powierzchnię 954 metrów kwadratowych. Dojazd zapewniony jest drogą utwardzoną z DK35. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 750 000 złotych, co daje 1 258 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

Kolejną propozycją jest magazyn na sprzedaż w Gorzowie Wielkopolskim, którego wyłącznym agentem sprzedaży jest biuro WGN Gorzów Wlkp. Jest to obiekt komercyjny o charakterze magazynowo-usługowym z możliwością prowadzenia różnych typów działalności. Budynek ma 757 metrów kwadratowych powierzchni, natomiast działka, na której jest posadowiony – 2467 metrów kwadratowych. Nieruchomość stanowi pełną własność. Hala podzielona jest na dwie części, czyli część ekspozycyjną oraz część biurową. Na terenie posesji znajduje się parking na około 15 samochodów. Położenie hali jest bardzo sprzyjające i zapewnia łatwy dojazd do trasy S3. Cena ofertowa nieruchomości komercyjnej wynosi 2 500 000 złotych, co daje 3 303 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

WGN Ostrów Wielkopolski jest wyłącznym agentem sprzedaży magazynu, który znajduje się w Ostrowie Wielkopolskim. Hala magazynowa nadaje się idealnie pod prowadzenie własnej działalności. Atutem jest lokalizacja niedaleko głównej drogi wylotowej z miasta – dawnej DK 11. Magazyn na sprzedaż mieści się na działce o powierzchni 2700 metrów kwadratowych. Nieruchomość stanowi pełną własność. Istnieje możliwość adaptacji budynku mieszkalnego lub magazynowego, które znajdują się na działce, na różnego rodzaju funkcje komercyjne. Obszary niezabudowane zostały utwardzone. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 1 250 000 złotych, co daje 1 819 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

Ostatnim przykładem jest oferta pochodząca z bazy WGN Wrocław – biuro jest wyłącznym agentem sprzedaży nieruchomości o charakterze magazynowym, zlokalizowanej w Dzierżoniowie. Działka inwestycyjna ma powierzchnię 26039 metrów kwadratowych i jest zabudowana zespołem budynków, które można zaadaptować pod różne funkcje. Nieruchomość inwestycyjna stanowi pełną własność. Obecnie nieruchomość pełni funkcję magazynowo-handlowo-transportową. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 2 900 000 złotych.

Na podstawie powyższych przykładów widać, jak zróżnicowane są oferty magazynów na sprzedaż. Różnią się one pod kątem atrakcyjności lokalizacji, wielkości i ilości zabudowań oraz powierzchni działki inwestycyjnej. Jeszcze jedną istotną różnicą w przypadku wszystkich nieruchomości wystawionych na sprzedaż jest ich cena. Dzięki tak dużej różnorodności ofert, przedsiębiorcy mogą wybrać nieruchomość, która będzie im odpowiadała zarówno pod kątem charakterystyki obiektu, jak również ceny.
Deweloperzy w dalszym ciągu są aktywni, dzięki czemu można spodziewać się, że w najbliższych latach polski rynek nieruchomości komercyjnych wzbogaci się o kolejne obiekty o charakterze magazynowym. Będą one prezentowały coraz wyższy poziom, co wpłynie też na poziom konkurencyjności względem starszych obiektów.

Redakcja
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora