rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Nieruchomości komercyjne – hotelowy boom w Polsce

Około 70 nowych obiektów zostanie otwartych w Polsce tym roku. Najszybciej będą się rozwijać wielkie zagraniczne sieci hotelarskie. Wartość finalizowanych inwestycji hotelarskich ma wynieść nawet 1,4 mld zł. To o prawie ćwierć miliarda złotych więcej niż przed rokiem. Suma ta jest rezultatem rekordowej liczby otwarć nowych hoteli pod międzynarodowymi markam. Tylko trzy najbardziej wartościowe hotele przygotowywane do uruchomienia w sieciach Marriotta i Hiltona mają być warte ok. 460 mln zł, jak podaje „Rzeczpospolita”. Aktualnie Hilton realizuje 10 inwestycji w Polsce, która dla sieci jest strategicznym rynkiem.
Orbis, należący do francuskiego Accoru, będzie w tym roku rozwijał się poprzez franczyzę. „Podpisaliśmy już 3 umowy na hotele w Wałbrzychu, Wrocławiu i Siedlcach. Do końca 2013 roku planujemy dodatkowo podpisać 8 umów franczyzy bądź zarządzania na rynku polskim i w krajach nadbałtyckich” – mówi Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Orbisu.
W tym roku zostanie otwartych w Polsce około 70 nowych obiektów. Najszybciej będą się rozwijać wielkie zagraniczne sieci hotelarskie – informuje „Rzeczpospolita”.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora