rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Nieruchomość komercyjna Panattoni Park Konin z certyfikatem BREEAM Outstanding

e0c87f0ba793e07611251f6fee7be19d

Nieruchomość komercyjna Panattoni Park Konin z certyfikatem BREEAM Outstanding.

Deweloper Panattoni otrzymał BREEAM Outstanding w systemie International New Construction dla nieruchomości komercyjnej Panattoni Park Konin. Tym samym jest to już czwarta w Europie inwestycja dewelopera z najwyższą oceną w tym systemie.

Nieruchomość komercyjna Panattoni Park Konin to druga inwestycja na rynku powierzchni przemysłowych w Polsce, która uzyskała BREEAM Outstanding. Oba certyfikaty zdobyło Panattoni, a realizacja w Koninie uzyskała ocenę na poziomie aż 90%, stając się tym samym najwyżej ocenianym budynkiem przemysłowym w Polsce. Zużycie wody w obiekcie zostało ograniczone o blisko 88% w stosunku do budynku bazowego, a recykling na budowie przekroczył 99,6%. Inwestycję wyposażono w instalację wody szarej oraz fotowoltaikę.

– „Coraz więcej klientów i inwestorów w całej Europie zwraca się w kierunku zielonych inwestycji. To wynika m.in. z przyjętej unijnej strategii zrównoważonego rozwoju i dążenia do osiągnięcia zeroemisyjności. Już od 2028 r wszystkie nowe budynku będą musiały być operacyjnie net-zero. Stąd w naszym portfolio szybko rośnie liczba budynków certyfikowanych na najwyższym poziomie. Dzięki konsekwentnemu wdrażaniu coraz szerszej palety rozwiązań prośrodowiskowych i prospołecznych, nasze inwestycje stają się bardziej zrównoważone, a ich wpływ na środowisko jest mocno zredukowany” – mówi Emilia Dębowska, Sustainability Director, Panattoni.

 

Źródło: Panattoni.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora