rynek terenów inwestycyjnych na sprzedaż

Nieruchomość inwestycyjna Prologis Park Budapest-Sziget II powiększyła się o 19 hektarów gruntu

img_9550
Nieruchomość inwestycyjna z węgierskiego portfolio Prologis, Prologis Park Budapest-Sziget II, został powiększony o dodatkowe dziewiętnaście hektarów gruntu.

Powiększenie działki inwestycyjnej daje możliwość wybudowania dodatkowych 80 000 metrów kwadratowych. Prologis Park Budapest-Sziget II, jest położony zaledwie siedemnaście kilometrów na południe od centrum Budapesztu w rejonie Szigetszentmiklós, obok autostrady M0.

„Dzięki tej transakcji, na terenie Prologis Park Budapest-Sziget II mogą powstać obiekty o łącznej powierzchni 140 000 metrów kwadratowych. Co ważne wybudowaliśmy już obiekt o powierzchni 13 700 metrów, a kolejny o powierzchni 14 000 metrów kwadratowych jest w budowie. Posiadamy pozwolenia na budowę dla całego parku, dlatego nie ma żadnych przeszkód, by realizować kolejne inwestycje” – powiedział Máté Szoboszlay, Director of Capital Deployment w Prologis na Węgrzech.

„Tempo, w jakim wynajęto pierwszy budynek znakomicie odzwierciedla wysoki popyt na odpowiednią lokalizację i najwyższą jakość obiektu. Obwodnica M0 zapewnia szybki i sprawny dostęp do międzynarodowego portu lotniczego oraz do autostrad M1, M7 i M5. Tak strategiczna lokalizacja parku jest szczególnie doceniana przez klientów z branży dystrybucyjnej” – powiedziała Zsuzsanna Hunyadi, Director, Leasing & Customer Experience Prologis na Węgrzech.