rynek nieruchomości na wynajem

Nieruchomość inwestycyjna DL Tower w Katowicach z nowym najemcą – PKP Cargo SA

DL Tower - Katowice

Kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej wynajęła PKP Cargo SA w jednej z najbardziej spektakularnych nieruchomości inwestycyjnych na katowickim rynku – w biurowcu DL Tower.

Nieruchomość inwestycyjna została oddana do użytku na koniec marca 2022 roku i na śląski rynek dostarczyła 17 000 mkw. nowoczesnych powierzchni komercyjnych.
Obiekt DL Tower powstał jako część projektu mixed-use zlokalizowanego przy ulicy Korfantego 138, w którym docelowo znajdą się obok dominującej funkcji biurowej także funkcje handlowe, hotelowe i usługowe. Cały kompleks dostarczy na rynek ponad 45 000 mkw. nowoczesnych powierzchni. Biurowiec DL Tower skomercjalizowany jest obecnie w 90%. Trwają zaawansowane rozmowy w sprawie pozostałych wolnych powierzchni. Budynek jest objęty certyfikacją BREEAM.

Wynajęcie czterech pięter powierzchni biurowej przez uznaną spółkę – PKP Cargo SA jest poświadczeniem wysokiej jakości naszego budynku, który spełnił wyśrubowane wymagania stawiane przez Spółkę. DL Tower, obok wysokiej jakości, cechuje wygodna lokalizacja oraz bardzo dobra komunikacja z pozostałymi dzielnicami miasta i z innymi miastami aglomeracji śląskiej. Tuż obok budynku znajdują się przystanki tramwajowe, dzięki którym dojazd do głównego katowickiego dworca PKP zajmuje około 15 minut. Dodatkowo w bliskiej odległości od kompleksu znajdują się przystanki licznych linii autobusowych” mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group.Ponadto cały kompleks nowoczesnych budynków znajdujący się przy Korfantego 138 oferować będzie wiele różnych funkcji w tym handlowe, usługowe i rekreacyjne, co sprawia, że pracownicy będą mogli z większością również prywatnych spraw poradzić sobie na miejscu bez konieczności czasochłonnego przemieszczania się po mieście. Wśród naszych najemców są między innymi: przedszkole oraz punkty gastronomiczne, co dodatkowo ułatwi funkcjonowanie wszystkim pracującym w naszym kompleksie osobom. Docelowo powstaną również powierzchnie społecznościowe przewidziane pod działalność kulturotwórczą służące zarówno naszym najemcom, jak i wszystkim mieszkańcom Katowic i ich gościom. Chcemy stworzyć prawdziwie miastotwórczy obiekt, który uatrakcyjni ofertę dzielnicy, jak również wpłynie na wizerunek całego miasta” podkreśla Dominik Leszczyński.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora