rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Najbardziej luksusowe i zachwycające hotele w Europie. Ile z nich będzie wystawionych na sprzedaż

thought-catalog-164630-unsplash
Sektor hotelarski jest jednym z tych, który najmocniej odczuł skutki wybuchu pandemii koronawirusa. Sytuacja ta dotyczy nie tylko polskich hoteli, ale i zagranicznych, w których wprowadzono obostrzenia w związku z pandemią. Te bardziej znane i luksusowe mogą szybciej wrócić do formy po zniesieniu obostrzeń.

W Europie można spotkać wiele luksusowych hoteli, oferujących pokoje w najwyższym standardzie. Hotele te są często przygotowane nie tylko na przyjęcie prywatnych turystów, ale i gości biznesowych. Poza luksusowymi pokojami hotele te oferują szereg dodatkowych udogodnień, jak wykwintne restauracje czy strefy SPA.

Luksusowe hotele magnesem na zamożnych turystów

Poniżej prezentujemy hotele, które naszym zdaniem prezentują atrakcyjną ofertę na wysokim poziomie.

– Hotel Alma Barcelona w Hiszpanii
Ten luksusowy pięciogwiazdkowy hotel z urokliwym ogrodem położony jest w centrum Barcelony, zaledwie kilka kroków od Passeig de Gràcia. Hotel Alma Barcelona mieści się w wyjątkowym, odrestaurowanym budynku z początku XX wieku. Do dyspozycji podróżnych hotel oddaje luksusowe pokoje hotelowe oraz prestiżowe apartamenty: apartament Deluxe o powierzchni 29 metrów kwadratowych w nowoczesnym stylu; apartament Grand Deluxe o powierzchni ponad 35 metrów kwadratowych, przestronny i komfortowy; apartament typu Executive – Apartament Executive Suite o powierzchni 50-55 metrów kwadratowych,  nawiązujący do oryginalnego neoklasycystycznego stylu budynku w barcelońskiej dzielnicy Eixample; apartament Eixample – elegancki, jasny i nowoczesny apartament o powierzchni 60 metrów kwadratowych oraz najbardziej widowiskowy apartament Alma – majestatyczny apartament o powierzchni 120 metrów kwadratowych z prywatnym tarasem o powierzchni 20 metrów kwadratowych, który zapewni wyjątkowy komfort pobytu. Apartament znajduje się na najwyższym piętrze i obejmuje 5 pokoi z dużymi oknami, przez które można cieszyć się śródziemnomorskim światłem i widokiem na centrum miasta.
Goście hotelu mogą korzystać ze SPA, restauracji i barów zlokalizowanych na terenie hotelu Alma Barcelona. W hotelu znajduje się także basen oraz siłownia. Właściciel obiektu poważnie traktuje zalecenia WHO. W hotelu wdrożono dodatkowe środki ostrożności w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim  gościom i pracownikom.

– Hotel Shangri-La w Paryżu, Francja
W dawnym domu księcia Rolanda Bonaparte, z widokiem na Wieżę Eiffla i Sekwanę, w stolicy Francji panuje najwyższa paryska elegancja. To właśnie tu znajduje się hotel Shangri-La . Hotel łączy w sobie europejski styl z nutką elegancji . Hotel Shangri-La w Paryżu oferuje swoim gościom 100 pokoi i apartamentów hotelowych, 1 bar i 2 restauracje(w tym 1 z gwiazdką Michelin). Hotel oferuje ponadto niesamowite widoki na Wieżę Eiffla i Sekwanę. W hotelu znajdują się również: centrum fitness, szerokopasmowy dostęp do Internetu, nowoczesne sale konferencyjne itp.

– Hotel Belweder w Ustroniu, Polska
Hotel Belweder to pięciogwiazdkowy, kameralny ale i nowoczesny hotel położony w samym sercu Beskidów pośród gór i lasów w uzdrowiskowej części Ustronia. Jest on jednym z najwyżej położonych hoteli w tej malowniczej miejscowości, co daje możliwość podziwiania przepięknych, górskich panoram wprost z okien hotelowych pokoi. Hotel oferuje swoim gościom możliwość skorzystania ze strefy Wellness – przeszklonego basenu z brodzikiem, jacuzzi z hydromasażem, dwóch łaźni – suchej i parowej oraz biczy wodnych oraz strefy SPA. W hotelu znajduje się 97 klimatyzowanych i komfortowo wyposażonych pokoi. Dla najbardziej wymagających gości hotel przygotował 2 przestronne apartamenty, widokowy pokój Belweder oraz 4 pokoje typu De Lux. Wszystkie pokoje wyposażone są w telewizor LCD z telewizją satelitarną, klimatyzację, mini bar, telefon oraz bezpłatny Internet bezprzewodowy.

Rynek hotelowy przeżywa obecnie kryzys. Wielu ekspertów jest jednak zdania, że o ile obecnie sytuacja jest dla właścicieli hoteli ciężka, to jednak większość z nich ma szansę odbić się od dna. Nie zmienia to oczywiście faktu, że już teraz wiele osób straciło źródło dochodu, gdyż z powodu zamkniętych hoteli, ich obecność w pracy stała się zbędna. Jest to trudny czas zarówno dla pracowników, jak i właścicieli obiektów, którzy muszą podejmować drastyczne kroki w celu ratowania swoich biznesów.

bill-anastas-241386-unsplash

Rynek hotelowy w Polsce – jak poważna jest sytuacja?

Właściciele hoteli są wystawiani na ciężką próbę. Wraz z wybuchem pandemii koronawirusa w naszym kraju i wprowadzeniu w związku z tym szeregu obostrzeń, już w marcu obłożenie pokoi hotelowych zmalało do około 10%. W kolejnych miesiącach hotele starały się ratować dodatkową ofertą, na przykład ich restauracje oferowały usługi cateringowe, ostatecznie jednak wielu przedsiębiorców musiało rozpocząć redukcję etatów.

Eksperci firmy CBRE opracowali raport „Rynek hotelowy w Polsce 1 poł. 2020”, w którym prezentują bieżącą sytuację na rynku hotelowym w naszym kraju.

Jak zaznaczają eksperci CBRE w swoim raporcie „Rynek hotelowy w Polsce 1 poł. 2020”: „Obecny stan epidemiczny testuje przemysł z uderzeniem na skale do tej pory niespotykaną. Jednak dane historyczne pokazują, że popyt na usługi hotelowe zawsze się odbudowywał. Według danych historycznych odbudowa kluczowych wskaźników operacyjnych trwa dwukrotnie dłużej niż okres negatywnej korekty„.

W okresie lockdownu, część właścicieli hoteli postanowiła wykorzystać ten czas i przyspieszyła remonty i naprawy, jakie planowała wykonać w przyszłości. Pomimo niepewnej sytuacji rynkowej, w dalszym ciągu wielu inwestorów kontynuowało budowę nowych obiektów hotelowych czy oddawało do użytku ukończone właśnie hotele.

Prognozy dla rynku hotelowego

Eksperci CBRE w swoim raporcie „Rynek hotelowy w Polsce 1 poł. 2020” prognozują na temat tego, kiedy rynek hotelowy w naszym kraju odbije się i wróci do poprzedniego poziomu, sprzed pandemii koronawirusa:  „Pełna odbudowa popytu na hotele oznacza powrót podróży, spotkań grupowych, konferencji, targów, podróży międzynarodowych. Aby to miało miejsce, będziemy musieli poczekać, aż wszystkie te sektory będą działać ponownie na pełnych obrotach. (…) Istnieje wiele elementów, które mogą negatywnie wpłynąć na czas odbudowy popytu m.in. zaufanie klientów, nowa podaż, problemy dostawców usług turystycznych, czy organizatorów wycieczek”.

Kiedy sytuacja już miała się poprawiać, rząd ponownie nałożył na hotele kolejne obostrzenia. Od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 r. obowiązuje tzw. narodowa kwarantanna. Duża część hoteli boleśnie odczuła brak możliwości funkcjonowania w sylwestrową noc, kiedy to często zarabiały na organizacji balu sylwestrowego. W zależności od tego, jakim budżetem w formie zabezpieczenia dysponowali właściciele hoteli oraz ilu gości hotele przyciągną po ponownym otwarciu, niektóre z nich mogą nieco szybciej wyjść z kryzysu. W przypadku tych, które nie posiadały żadnego zabezpieczenia finansowego i które nie przyciągną do siebie wystarczającej liczby gości, by szybko wrócić na prostą, sytuacja może wyglądać gorzej. Właściciele części z nich mogą podjąć nawet decyzję o sprzedaży hotelu, aby ratować swoją sytuację finansową, jest to jednak czarny scenariusz.

Redakcja
komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora