rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Na wrocławskich Sołtysowicach powstanie pogodne osiedle na start

Meteos
Na Sołtysowicach niebawem rozpocznie się budowa nowoczesnego osiedla. Będzie to osiedle z lokalną stacją meteorologiczną na dachu i z prognozą pogody wyświetlaną na ekranach przy windach. Inwestycję prowadzi deweloper Comodomo.

Budowa osiedla Meteos rozpocznie się jeszcze w listopadzie. Przy ul. Poprzecznej we Wrocławiu powstaną dwa 3-piętrowe budynki wielorodzinne, które będą realizowane etapami. Na dachu jednego z nich znajdzie się lokalna stacja meteorologiczna. Urządzenie dostarczy kompleksowej informacji o pogodzie i warunkach atmosferycznych, w tym odczuwalnej temperaturze i sile wiatru na osiedlu. Aktualny stan pogody i prognoza będą wyświetlane na monitorach umieszczonych przy każdej windzie.
W pierwszym budynku zaprojektowano 50 kompaktowych mieszkań o liczbie pokoi od 1 do 4. Będą to lokale o powierzchni od 30 do 61 metrów kw. Do parterowych przynależeć będą ogródki wielkości od 21 do 295 metrów kw. Na piętrach przewidziano tarasy i balkony.
Budowa drugiego etapu rozpocznie się w pierwszym kwartale 2020 roku. Znajdą się w nim mieszkania o powierzchni od 27 do 55 metrów kw. oraz garaż podziemny. Nabywcy wybiorą spośród 27 lokali: 1-, 2- i 3-pokojowych.