Z życia spółek

Manager projektu Varso Place dołączył do zarządu HB Reavis Poland

Maciej Olczyk_HB Reavis2

Maciej Olczyk dołączył do ścisłego kierownictwa HB Reavis w Polsce jako członek zarządu, a także stanął na czele budowlanego ramienia firmy. Będzie nadzorował procesy budowlane związane z realizacją inwestycji spółki w Polsce. Należą do nich między innymi trzy wielofunkcyjne wieżowce Varso Place oraz kampus biurowy Forest w Warszawie.

Zespół budowlany kierowany przez Macieja Olczyka liczy niemal 50 specjalistów – blisko jedną trzecią wszystkich zatrudnionych w polskim oddziale HB Reavis. Od 1 października br. Maciej Olczyk, jako Deputy Country Construction Officer, nadzoruje budowę nowoczesnych przestrzeni pracy o łącznej powierzchni ponad 140 tys. mkw. Nowe obowiązki łączy z dalszym liderowaniem zespołowi odpowiedzialnemu za budowę Varso Tower – najwyższej części Varso Place powstającego tuż przy stołecznym Dworcu Centralnym.

Wiedza, doświadczenie, inicjatywa oraz zdolności kierownicze Macieja odegrały kluczową rolę w realizacji naszych projektów w Polsce. Jestem przekonany, że z jego pomocą na nowym stanowisku, nasz zespół budowlany, ważne ogniwo w modelu biznesowym firmy, będzie funkcjonował jeszcze sprawniej, współpracując z czołowymi firmami wykonawczymi oraz dostawcami innowacyjnych rozwiązań, które znajdują zastosowanie w naszych budynkach ­– powiedział Peter Pecnik, Country CEO, HB Reavis Poland.

Maciej Olczyk posiada ponad 17-letnie doświadczenie w branży budowlanej i nieruchomości. Z HB Reavis jest związany od ponad 8 lat i w tym czasie uczestniczył także w realizacji cenionych budynków biurowych West Station i Gdański Business Center. Wcześniej zajmował stanowisko Project Managera w firmie Hill International oraz Kierownika Robót w Warbud S.A. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej na Politechnice Warszawskiej, a także Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość.

– Zintegrowany model biznesowy firmy daje mi szansę przenoszenia doświadczeń i rozwiązań z rynku budowlanego na inne obszary działalności HB Reavis, z korzyścią dla naszych projektów i klientów. Jako osoba odpowiedzialna za sprawne działanie zespołu realizującego nasze budowy będę dążył do utrzymania najwyższych standardów naszych projektów w czasach, które stawiają przed nami zupełnie nowe wyzwania – komentuje Maciej Olczyk, Deputy Country Construction Officer w HB Reavis.

Do tej pory, dział budowlany HB Reavis zarządzał w Polsce budowami biurowców o łącznej powierzchni 320 tys. mkw. do wynajęcia. Kolejne ponad 140 tys. mkw. powierzchni jest obecnie w budowie.

mat.pras.