Informacje dnia

Magazyny na sprzedaż – zakup pod opieką biura nieruchomości bezpiecznym rozwiązaniem

biznesman
Zakup odpowiedniego magazynu to długi proces, który rozpoczyna się od weryfikacji oferty rynkowej, a kończy na podpisaniu stosownych, zweryfikowanych dokumentów. Zdecydowana większość dużych graczy rynkowych korzysta w tym procesie z usług doradców ds. nieruchomości.

Wybór odpowiedniego magazynu ma fundamentalne znaczenie dla dalszego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Ważne więc, aby decyzja o zakupie została dobrze przemyślana, a cały proces zakupu przebiegł możliwie szybko i sprawnie.

Sytuacja na rynku magazynowym w Polsce

Rynek magazynowy przeżywa w naszym kraju prawdziwy rozkwit.

W III kwartale 2019 roku do użytku oddanych zostało prawie 900 tysięcy metrów kw. Wynik ten świadczy o ogromnym zainteresowaniu magazynami. Deweloperzy wyraźnie odpowiadali na rosnący popyt, zwiększając dostępność nowoczesnych inwestycji o charakterze magazynowym. Inwestycje, o których było głośno, powstawały w największych miastach regionalnych w Polsce. Sporo magazynów zostało oddanych do użytku w niewielkiej odległości od Warszawy.

Nowoczesnych inwestycji magazynowych będzie przybywać również w 2020 roku. Czy padnie kolejny rekord, nie wiadomo, jednak oferta na rynku jest bogata.

Należy podkreślić, że firmy poszukujące magazynu nie zawsze kierują się ofertą rynkową. Coraz większą popularność zyskuje rozwiązanie biuld-to-suite, które daje możliwość dopasowania magazynu bezpośrednio pod wymagania kupującego. Oczekiwanie na tego typu inwestycję może się jednak okazać czasochłonne, gdyż przedsiębiorca musi ustalić wszystkie szczegóły z deweloperem (wybrać grunt pod budowę, opracować projekt magazynu itp.) i czekać, aż inwestycja zostanie wybudowana i oddana do użytku.
Przedsiębiorcy, którzy nie mogą, lub nie chcą decydować się na takie rozwiązanie, posiłkują się ofertami sprzedaży magazynów, które dostępne są na rynku.

Po co pośrednik z biura nieruchomości?

Największe przedsiębiorstwa bardzo często korzystają z usług biur nieruchomości. Opierają się na fachowej wiedzy doradców, oszczędzając w ten sposób czas oraz zyskując większą pewność, że zakup konkretnej inwestycji będzie dobrym rozwiązaniem.
Niemniej jednak również mniejsi rynkowi gracze powinni zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Skorzystanie ze wsparcia biura nieruchomości może okazać się bardzo korzystne. Przede wszystkim pośrednik ds. nieruchomości dysponuje ofertami, które mogą nie być dostępne w Internecie i prasie. Co za tym idzie, zwiększa się baza ofert magazynów na sprzedaż, co z pewnością jest znaczącą wartością dodaną. Ponadto pośrednik może wynegocjować lepszą cenę bądź lepsze warunki zakupu nieruchomości (na przykład wynegocjuje, że przed sprzedażą obiektu jego dotychczasowy właściciel zmodernizuje obiekt pod wymagania nowego właściciela).

Pośrednik ds. nieruchomości to także dobry doradca – zasugeruje lokalizację, kiedy klient (przedsiębiorca) nie jest jej do końca pewien. Ponadto zwróci uwagę nie tylko na sam magazyn, ale też ważne kwestie związane z jego zakupem – koszty eksploatacji, drogi dojazdowe, zweryfikuje sytuację prawną, możliwość rozbudowy lub przebudowy magazynu itp.

Powierzając zakup magazynu biuru nieruchomości przedsiębiorca może być spokojny o odpowiednie wzory umów, gdyż profesjonalne biura w obrocie nieruchomościami posiadają wsparcie prawnicze, a co za tym idzie – dostęp do prawniczej wiedzy i wszelkich, aktualnych zmiany w prawie.

razem

Sprzedaż z biurem nieruchomości to również dobry pomysł

Nie tylko zakup magazynu, ale również jego sprzedaż przy współpracy z biurem nieruchomości, to dobry pomysł. Biuro nieruchomości zapewni profesjonalną reklamę w Internecie i prasie. Ponadto sprzedawana nieruchomość może być reklamowana przez biuro nieruchomości na rozmaitych targach, zarówno krajowych jak i zagranicznych.

Dobrym przykładem profesjonalnego biura nieruchomości jest WGN, który z sukcesem działa na rynku od 29 lat, zapewniając profesjonalne i wyspecjalizowane doradztwo na każdym etapie transakcji. Doskonała znajomość aktualnych trendów na rynkach lokalnych, krajowym i międzynarodowym sprawia, że WGN wie, w jaki sposób negocjować umowy, na jakie kwestie zwracać uwagę oraz jak sfinalizować bezpieczną transakcję.

„Eksperci WGN zapewniają kompleksową obsługę deweloperów od doradztwa przy projektowaniu inwestycji, poprzez  jego realizację, wielopłaszczyznową reklamę i marketing, kończąc na sprzedaży i przekazaniu nieruchomości klientom. Profesjonalizm i wysoki standard gwarantuje Znak Jakości ZJ WGN oraz Znak Jakości ISO 9001” – podkreśla Leszek Michniak, Prezes Grupy WGN.

Poza profesjonalnym doradztwem i wsparciem pośredników ds. nieruchomości, przedsiębiorcy którzy rozpoczęli współpracę z WGN, mogą również liczyć na wsparcie w procesie uzyskania kredytu.

Dodatkowo WGN posiada własne wydawnictwa:
„APARTAMENY REZYDENCJE” – ogólnopolski tytuł prasowy, w którym prezentowanych jest każdorazowo około 500 ekskluzywnych nieruchomości na sprzedaż i wynajem m.in. apartamenty, lofty,  rezydencje, wille, posiadłości, pałace, dwory, zamki oraz kamienice. Dodatkowo wydawnictwo „„APARTAMENY REZYDENCJE” publikuje autorskie artykuły, analizy, raporty i opinie, co czyni WGN marką opiniotwórczą i profesjonalną, cechującą się najbardziej aktualną wiedzą ze świata rynku nieruchomości;
„PROPERTY JOURNAL” – europejski kwartalnik biznesowy, który wydawany jest w dwóch językach: polskim i angielskim.W kwartalniku „Property Journal” prezentowane są najbardziej aktualne informacje z rynku nieruchomości w Polsce, Europie i na świecie oraz wyselekcjonowane nieruchomości dla inwestorów z rynku międzynarodowego.
„INVESTMENT PROPERTIES WGN” – katalog, który zawiera wyselekcjonowane nieruchomości komercyjne. Skierowany jest do inwestorów z rynku międzynarodowego. Czytelnicy znajdą w nim około 500 ofert terenów inwestycyjnych, magazynów, kamienic, hoteli, pensjonatów, obiektów przemysłowych, hal, biurowców, lokali handlowo-usługowo-biurowych, pałaców i zamków. Wydawnictwo dystrybuowane jest między innymi na największych Targach Nieruchomości na świecie: MIPIM w Cannes i Expo Real w Monachium co sprawia, że wybrane oferty docierają do wielu potencjalnych kontrahentów.

Dodatkową zaletą Wielkiej Giełdy Nieruchomości (WGN) jest fakt, że jest to Grupa –  WGN posiada liczne biura franczyzowe. Agenci z poszczególnych biur komunikują się ze sobą, by znaleźć dla swojego klienta (przedsiębiorcy) najbardziej odpowiedni magazyn. Już niejednokrotnie współpraca pomiędzy Oddziałami zaowocowała szybkim znalezieniem odpowiedniej nieruchomości, ustaleniem szczegółów umowy oraz szybkim i profesjonalnym dopięciem transakcji.

Skorzystanie z profesjonalnego wsparcia biura obrotu nieruchomościami może okazać się bardzo pomocne i opłacalne. Przedsiębiorca, który podejmie się współpracy z biurem nieruchomości, może zaoszczędzić czas oraz pieniądze, a także zyska pewność, że od strony dokumentowej wszystko zostało dopięte. Skorzystanie ze wsparcia doradcy ds. nieruchomości to duży komfort oraz bezpieczeństwo.

Redakcja
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora