Informacje dnia

Magazyn Hillwood Warszawa Targówek z nowym najemcą

d887ac60b5f8a4ebbabb07f38cf62477
Inwestycja Hillwood Warszawa Targówek pozyskała nowego najemcę. Jest nim Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które w obiekcie wynajmie 2000 mkw. 

W wyborze odpowiedniej lokalizacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej korzystało ze wsparcia firmy doradczej JLL. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie  zostało powołane w 2005 roku przez Ministerstwo Kultury, a od 2006 roku jest współprowadzone wspólnie z Urzędem m.st. Warszawy.
Hillwood Warszawa Targówek to nowoczesny park magazynowy, na który składają się dwa budynki o łącznej powierzchni ponad 49 000 mkw. Mieści się on we wschodniej części Warszawy, w odległości około 10 km od centrum miasta i 15 km od Lotniska Chopina na Okęciu.

W ciągu 16 lat swojej działalności Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zebrało ponad 1000 dzieł. W związku z tym bardzo istotne było dla nas dopasowanie optymalnego zaplecza magazynowego, które pozwoli zabezpieczyć zarówno odpowiednie warunki przechowywania, jak i opiekę konserwatorską nad wszystkimi posiadanymi zbiorami. Te aspekty mają kluczowe znaczenie nie tylko dla gromadzenia i powiększania kolekcji dzieł sztuki, ale też rozszerzania dostępności do nich. Niewątpliwym atutem jest również wysoka jakość powierzchni oraz doskonała lokalizacja centrum magazynowego,

mówi Hubert Kowalski, Kierownik Działu Operacyjnego w  Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Transakcja najmu zawarta przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie stanowi świetny przykład na to, że również instytucje kultury potrzebują profesjonalnego zaplecza magazynowego w odpowiednim standardzie. Takie oczekiwania spełnia inwestycja Hillwood Warszawa Targówek, która stanowi nie tylko nowoczesne centrum dystrybucji, ale również miejskie zaplecze dla lokalnych instytucji i firm. To między innymi możliwość dostosowania części magazynu na potrzeby działalności konserwatorskiej oraz atrakcyjna lokalizacja nowego parku, przyczyniły się do wyboru przez MSN miejskiego magazynu firmy Hillwood na Targówku,

zaznacza Piotr Chabracki, Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Magazynowych, JLL.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora