Raporty i analizy

Lokalizacja biura kluczowa dla zatrudnienia

elewacja Green Horizon, fot. Skanska

elewacja Green Horizon, fot. Skanska

Lokalizacja położenia biura jest najważniejszą sprawą dla osób podejmujących decyzję o pracy – tak wynika z najnowszego raportu Savills. Z odpowiedzi pytanych wynika, że większość z nich byłaby skłonna zmienić pracę, gdyby się okazało, że czeka ich dłuższy dojazd.

Badanie było przeprowadzone w Warszawie na próbie 500 osób. 72 procent z nich stwierdziło, że gdyby ich przyszłe biuro było lepiej zlokalizowane byliby gotowi zmienić pracę. Warto dodać, że w najmłodszej grupie wiekowej (18 -24 lata) ten odsetek jest większy i wynosi 85 proc.

Z kolei blisko 25 proc. pytanych zadeklarowało, że zrezygnowaliby z  pracy, jeżeli ich czas dojazdu do biura wydłużyłby się. Dla  42 proc. dłuższy dojazd nie miałby znaczenia, jeśli jego czas zwiększyłby się o nie więcej niż 15 minut.  24proc. byłoby w stanie dodać maksymalnie 30 minut do ich aktualnego czasu podróży. Tylko 10 proc. zaakceptowałoby zwiększenie tego czasu o więcej niż 30 minut.

Jeśli chodzi o preferencje związane z jakością miejsca pracy – 36 proc. badanych uważa, że nowoczesne biurowce to idealne miejsce pracy.  30 proc. wskazało na odnowione zabytkowe budynki.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora