rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

LCP stawia na rozwój nieruchomości inwestycyjnych typu Small Business Unit

default

LCP stawia na rozwój nieruchomości inwestycyjnych typu SBU, czyli Small Business Unit.

LCP Properties, jeden z czołowych inwestorów i deweloperów na polskim rynku parków handlowych intensyfikuje działania w zakresie drugiej gałęzi swojego biznesu – rozwoju magazynów SBU (Small Business Unit) pod marką Multipark. Aktualnie w portfelu funkcjonują dwa projekty tego typu: Zabrze i Bydgoszcz (faza I). Ponadto LCP otrzymało pozwolenie na użytkowanie trzeciego z nich – Bydgoszcz (faza II). Firma przygotowuje się również do budowy kolejnego SBU oraz sfinalizowała niedawno zakup działki pod jeszcze jeden projekt tego typu, który wystartuje w 2024 roku. Co więcej, w przypadku Multipark Bydgoszcz, LCP podpisało trzy nowe umowy najmu, na odpowiednio 600 m kw., 300 m kw. oraz 1.600 m kw.

W skład portfela magazynowo logistycznego LCP Properties pod marką Multipark wchodzą aktualnie trzy budynki SBU w Zabrzu, o łącznej powierzchni najmu 6.000 m kw. oraz jeden budynek w Bydgoszczy faza I (2.000 m kw.). Drugi bydgoski SBU (ok. 3.000 m kw.) w ostatnim czasie otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Ponadto bydgoski Multipark, jako jedyny w portfelu firmy oferuje także powierzchnie magazynowe w tradycyjnej formule „big box”, o łącznej powierzchni niemal 27.000 m kw.

W Multipark Bydgoszcz podpisane zostały trzy nowe umowy najmu. Pierwszym z nowych najemców, który właśnie wprowadził się do tej lokalizacji na łącznie dwa moduły SBU tj. 600 m kw. jest Schiessl Polska – dystrybutor szerokiej gamy produktów z zakresu chłodnictwa, klimatyzacji, pomp ciepła i czynników chłodniczych. Druga umowa dotyczy firmy MSU Rental, zajmującej się kompleksową obsługą firm w zakresie wynajmu oraz serwisowania odzieży roboczej i ochronnej. Firma ta wynajęła jeden moduł w SBU – tj. 300 m kw. Natomiast najnowszym najemcą w dużym magazynie typu „big box” kompleksu został jeden z operatorów z branży logistycznej, który wynajął łącznie ponad 1.600 m kw.

„Patrząc na zapytania, które otrzymujemy widać wyraźnie, że model magazynów SBU sprawdza się doskonale w przypadku mniejszych sklepów internetowych, start-upów czy też operatorów logistycznych, dla których wygodnym rozwiązaniem jest posiadanie dodatkowych lokalnych powierzchni magazynowych. Nasz cel to otwarcie magazynów SBU w każdym z dawnych 49 województw, w przeciągu najbliższych kilku lat. To zaś oznacza ok. 350.000 m kw. nowoczesnej powierzchni dla prężnie rozwijającego się rynku małych i średnich przedsiębiorstw, które są kołem napędowym polskiej gospodarki.”, skomentowała Magdalena Kowalewska, COO, LCP Properties w Polsce.

Źródło: LCP Properties Poland.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora