rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Kupiec SA wygrała przetarg na zakup nieruchomości komercyjnej za niemal 3,3 mln zł

Leszek Wróblewski - KUPIEC SA
Tarnowska spółka z branży TSL – Kupiec SA – zajmująca się międzynarodową spedycją oraz działająca na rynku wynajmu nieruchomości komercyjnych, wygrała przetarg na zakup budynku administracyjno-biurowego w Tarnowie oraz gruntu w Bochni.

Łącznie za te nieruchomości spółka zaoferowała 3,3 mln zł. Transakcja zostanie sfinalizowana w ciągu najbliższych 60 dni. To kolejny krok w stronę dywersyfikacji biznesowej Kupiec SA, który jest zgodny z przedstawioną strategią rozwoju.
We wrześniu ubiegłego roku spółka sprzedała nieruchomość w Gliwicach o powierzchni 0,6 hektara wraz z budynkiem biurowym o powierzchni 1,9 tys. m2 za łączną kwotę 6,4 mln zł netto.

– Zakup nieruchomości w Tarnowie i Bochni stanowi ważny element w budowaniu drugiej odnogi naszego biznesu. Decyzja o dywersyfikacji działalności była bardzo trafna i już przynosi spółce wymierne korzyści, zapewniając stabilność finansową. W obecnych czasach jest to szczególnie ważne – mówi Leszek Wróblewski, prezes zarządu Kupiec SA. – Planujemy w dalszym ciągu dywersyfikować działalność Kupca oraz rozwijać obszar działalności w sektorze nieruchomości komercyjnych. Analizujemy rynek i poszukujemy kolejnych okazji inwestycyjnych. Mam nadzieję, że wkrótce poinformujemy rynek o kolejnych transakcjach – dodaje Leszek Wróblewski.