rynek nieruchomości na wynajem

Kolejna znacząca nieruchomość komercyjna na Pomorzu ukończona – rozbudowano centrum Flex w Tczewie

Centrum Flex w Tczewie- Dekpol Budownictwo (2)
Kolejna znacząca nieruchomość komercyjna na Pomorzu ukończona – rozbudowano centrum Flex w Tczewie.

Amerykańska korporacja Flex powiększyła powierzchnię swojego zakładu produkcyjno-magazynowego w Tczewie o kolejne 20 tysięcy metrów kwadratowych. Projekt inwestycyjny został zrealizowały przez firmę Dekpol Budownictwo na zlecenie Panattoni.

Flex dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu produkcji elektroniki, oferując zintegrowany łańcuch dostaw. Firma posiada dwa ośrodki w Polsce. Oddział na Pomorzu istnieje od 2000 roku i zatrudnia kilka tysięcy pracowników. Inwestycja jest zlokalizowana w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Tczewie. Rozbudowa istniejącej hali wraz z infrastrukturą zewnętrzną rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku.

Realizacja projektu w tak krótkim czasie wymaga od nas doskonałego przygotowania i dobrej organizacji logistycznej, uwzględniającej bieżące zawirowania na rynku materiałów budowlanych – mówi Adam Olżyński, dyrektor ds. sprzedaży Dekpol Budownictwo. – Wyzwanie stanowiły skomplikowane warunki gruntowe, a także wysoki poziom wód na terenie inwestycji. Bardzo pomocne były więc szczegółowe badania, które zrealizowaliśmy jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Dzięki nim mogliśmy opracować indywidualne rozwiązania. Jednym z nich było wykonanie prawie 4 tysięcy pali, którymi wzmocniliśmy podłoże.

Źródło: Dekpol Budownictwo.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora