komentarze, opinie, gospodarka

Kamienice na sprzedaż – jakie nieruchomości inwestycyjne oferuje Grupa WGN?

Łozowicka.M
Kamienice na sprzedaż są obecnie bardzo na topie. Jakie nieruchomości inwestycyjne oferuje Grupa WGN? Kupujący mogą liczyć na zróżnicowane propozycje, dzięki czemu mogą wybrać taką nieruchomość inwestycyjną która najlepiej spełni ich oczekiwania.

Spis treści:
Rewitalizacja kamienic na sprzedaż dobrym pomysłem inwestycyjnym
Modernizacja pod nowe cele inwestycyjne
Konserwator zabytków nie odpuści
Obiekty, w które warto inwestować
Nieruchomości inwestycyjne z oferty Grupy WGN

Rewitalizacja kamienic na sprzedaż dobrym pomysłem inwestycyjnym

Inwestowanie w obiekty komercyjne wymagające rewitalizacji jest obecnie dość popularnym sposobem na lokowanie kapitału. Inwestorzy dostrzegają potencjał, jaki drzemie w kamienicach na sprzedaż. Kupujący musi się jednak liczyć z faktem, że tego rodzaju projekt wymaga czasu, aby przynieść zwrot z inwestycji. Dodatkowo inwestor powinien dysponować odpowiednią wiedzą oraz zapleczem finansowym, które zabezpieczy go w razie nieprzewidzianych wydatków. Te potrafią być częste, kiedy mowa o liczących od kilku do kilkunastu lat kamienicach.

Modernizacja pod nowe cele inwestycyjne

Modernizowanie starszych obiektów komercyjnych wymaga zaangażowania ze strony inwestora. Musi on trzymać pieczę nad postępem prac, co w efekcie pozwoli mu na uniknięcie problematycznych sytuacji. Kamienice na sprzedaż stanowią bardzo ciekawą formę inwestowania kapitału, jednak inwestor musi pamiętać o tym, że ulokowanie środków w tego rodzaju obiekcie niesie ze sobą także pewne ryzyko. Aby je zminimalizować, powinien jeszcze przed dokonaniem zakupu zaznajomić się szczegółowo ze stanem technicznym kamienicy na sprzedaż. Inwestor powinien także dokonać kalkulacji, jakie miesięczne zyski może przynieść mu obiekt komercyjny.

Konserwator zabytków nie odpuści

Bardzo istotną kwestią jest fakt, czy kamienica na sprzedaż znajduje się w rejestrze obiektów zabytkowych. Jeśli budynek podlega pod opiekę konserwatora zabytków, to inwestor musi liczyć się z możliwą koniecznością renowacji obiektu według konkretnych wytycznych, i przy użyciu jasno określonych materiałów budowlanych. Z tego względu inwestor powinien posiadać odpowiednie zaplecze finansowe, aby zabezpieczyć się przed ryzykiem utraty płynności finansowej. Musi także liczyć się z możliwością wydłużenia procesu modernizacji w czasie.

Obiekty, w które warto inwestować

Mogłoby się wydawać, że kamienice na sprzedaż to ryzykowna inwestycja. Należy jednak mieć na względzie liczne atuty tego rodzaju obiektów komercyjnych. Przede wszystkim, dzięki swojej niebanalnej architekturze, wyróżniają się one na rynku. Mogą zostać zaadaptowane na prestiżowy apartamentowiec lub hotel. Kamienice na sprzedaż to także doskonałe rozwiązanie dla inwestorów, którzy chcą stworzyć klimatyczny biurowiec.
Poza ich walorem architektonicznym, kamienice na sprzedaż bronią się swoją często niezwykle atrakcyjną lokalizacją. Obecnie pożądane przez deweloperów grunty inwestycyjne są trudno dostępne. Kamienice powstawały często w ścisłych centrach miast, lub w popularnych rejonach. Dzięki temu inwestor, który nabędzie taki obiekt, automatycznie zyska dobrą lokalizację na mapie miasta.

Nieruchomości inwestycyjne z oferty Grupy WGN

Oferta kamienic na sprzedaż jest dość bogata. Ciekawe oferty, w tym oferty na wyłączność, posiada w swojej bazie Grupa WGN. Poniżej prezentujemy przykładowe kamienice na sprzedaż z bazy oddziałów Wielkiej Giełdy Nieruchomości.

Pierwszym przykładem jest kamienica w centrum Myszkowa. Agentem sprzedaży obiektu jest WGN Myszków. Kamienica ma 660 metrów kwadratowych powierzchni całkowitej, z czego 510 metrów kwadratowych to powierzchnia użytkowa. Budynek został wzniesiony na gruncie o powierzchni 1050 metrów kwadratowych. Kamienica na sprzedaż posiada dostęp do mediów, j: wody, prądu, gazu i kanalizacji. Na 2 piętrach rozlokowane są lokale o przeznaczeniu handlowo-usługowym i mieszkaniowym. Kamienica posiada nieużytkowe poddasze z możliwością adaptacji na cele mieszkaniowe. Na terenie nieruchomości znajdują się także 2 garaże oraz pomieszczenie gospodarcze. Na terenie ogrodzonej posesji znajduje się parking na około 30 samochodów.
Do oferowanej kamienicy przynależą 2 murowane garaże oraz pomieszczenia gospodarcze, całość jest ogrodzona wraz z parkingiem na około 30 samochodów. Ogromnym atutem nieruchomości jest jej lokalizacja przy głównej drodze w centrum miasta, w pobliżu licznych sklepów, placówek edukacyjnych, banku etc. Cena nieruchomości inwestycyjnej wynosi 2 500 000 złotych, co daje 3 788 złotych za metr kwadratowy.

WGN Ostrów Wielkopolski pośredniczy w sprzedaży kamienicy z lokalami użytkowymi. Kamienica na sprzedaż położona jest w centrum Ostrowa Wielkopolskiego, zaledwie 200 metrów od Rynku. Wszystkie media są podłączone. Kamienica została wybudowana około 1890 roku, po czym miej więcej w 1935 roku przeszła modernizację. Obiekt posadowiony jest na działce o powierzchni 485 metrów kwadratowych .Całkowita powierzchnia użytkowa kamienicy na sprzedaż wynosi 114 metrów kwadratowych. Do tego inwestor zyska również poddasze do modernizacji i adaptacji, na przykład jako lokale mieszkalne. Kamienica jest częściowo podpiwniczona. Na terenie nieruchomości znajduje się również parking dla użytkowników lokali użytkowych. Dodatkowym plusem są indywidualne wejścia z zewnątrz do każdego z lokali usytuowanych na parterze.
Cena ofertowa kamienicy na sprzedaż wynosi 550 000 złotych, co daje 4 825 złotych za metr kwadratowy.

W ofercie WGN Polkowice znajduje się atrakcyjna kamienica, która została wybudowana w 2005 roku. Na sprzedaż jest atrakcyjna kamienica w centrum Polkowic o powierzchni 510,15 m2, przeznaczona pod lokale usługowe. Obiekt jest usytuowany przy ulicy Kossaka w Polkowicach, w sąsiedztwie starego miasta. Jest to budynek w klimatycznym stylu, który swoją architekturą doskonale komponuje się z okolicą. Kamienica posiada 4 kondygnacje, przy czym na parterze budynku znajduje się lokal usługowy z wejściem do kamienicy, natomiast na pozostałych piętrach mieszczą się lokale mieszkalne. Powierzchnia całkowita kamienicy wynosi 510 metrów kwadratowych, z czego 460 metrów kwadratowych to powierzchnia użytkowa. Obiekt charakteryzuje się doskonałą lokalizacją, a dodatkowym atutem nieruchomości jest możliwość przekształcenia lokali. Obecni najemcy obiektu mają podpisane długoterminowe umowy i gwarantują stały zwrot poniesionych kosztów. Cena ofertowa kamienicy wynosi 2 150 000 złotych, co daje 4 216 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

Kolejnym atrakcyjnym przykładem jest kamienica położona blisko jeziora w miejscowości Mogilno. Agentem sprzedaży obiektu jest WGN Inowrocław. Kamienica na sprzedaż o powierzchni użytkowej 615 metrów kwadratowych posadowiona jest na działce o powierzchni 1780 metrów kwadratowych. W podpiwniczonym budynku znajduje się obecnie 11 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 28 do 104 metrów kwadratowych. Część z tych mieszkań posiada widok na Jezioro Mogileńskie. Kamienica została wybudowana w 1902 roku i odznacza się piękną architekturą. Wysoki strych może zostać zaadaptowany na kolejne lokale mieszkalne. Nieruchomość wymaga remontu, przy czym – z uwagi na możliwość zwiększenia ilości mieszkań na wynajem – kamienica posiada duży potencjał rozwoju. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 890 000 złotych, co daje 1 447 złotych za metr kwadratowy kamienicy na sprzedaż.

Magdalena Łozowicka
Redaktor Naczelna
Komercja24.pl