Informacje dnia

Jarosław Kaczyński chce budowy Centralnego Portu Lotniczego w Polsce

prezes

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w wywiadzie dla Radia Białystok stwierdził, że Polsce potrzebne jest duże lotnisko międzynarodowe.

Jarosław Kaczyński odpowiedział w ten sposób na pytanie o budowę lotniska w Białymstoku. Wg polityka taka inwestycja nie jest potrzebna, natomiast Polska potrzebuje dużego lotniska międzynarodowego. Okęcie w Warszawie nie spełnia tej roli i nie jest konkurencyjne jeśli chodzi o siatkę połączeń z innymi obiektami – w Pradze czy Wiedniu.

– Nie możemy zgodzić się na to, że jesteśmy tylko krajem, w którym lotniska są początkiem drogi do innych wielkich lotnisk – stwierdził Kaczyński.

Projekt budowy Centralnego Portu Lotniczego miała już w swoich planach poprzednia ekipa, z Cezarym Grabarczykiem jako ministrem infrastruktury. Nic jednak z tych planów nie wyszło, a lotnisko miało być gotowe do 2020.

Także Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało konieczność budowy takiego portu. Hasła te pojawiały się w trakcie kampanii wyborczej. Obecnie prezes partii do nich wraca Lotnisko – jak się wyraził – miałoby być zlokalizowane gdzieś pod Warszawą.