rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Jak znaleźć idealne biuro?

biuro WarszawaCzym się kierować przy wyborze powierzchni biurowej? Jak wytypować idealne biuro w nieznanej lokalizacji? Podpowiada Bartłomiej Zagrodnik, prezes zarządu firmy Walter Herz,  świadczącej   usługi na rynku nieruchomości komercyjnych:

 Zdefiniuje wymagania

Doradca, który będzie reprezentował nasze interesy jako przyszłego najemcy biura pomoże sprecyzować rzeczywiste zapotrzebowanie firmy. Mowa nie tylko o wielkości powierzchni, układzie biura, czy rodzaju budynku, w jakim ma się znajdować. Nasz reprezentant oceni również, jaka powierzchnia biurowa będzie najbardziej odpowiednia dla firmy w krótszej i dłuższej perspektywie czasu, po to by wyeliminować ewentualne przeprowadzki. W przypadku relokacji biura przeprowadzi kalkulację kosztów, przeanalizuje możliwości pod kątem aktualnych realiów rynkowych, weźmie także pod uwagę renegocjację istniejącej umowy, po czym przedstawi nam najlepszy wariant.

 Wyłuska atrakcyjne oferty

Działająca w naszym imieniu firma zbada wszystkie dostępne na rynku nieruchomości i określi, które oferują powierzchnię najbardziej dla nas odpowiednią. Dobry doradca potrafi przy tym zidentyfikować możliwości, które nie są oczywistym wyborem i wyszukać oferty, które nie są ogólnie znane na rynku, aby całkowity koszt najmu był jak najbardziej optymalny. W odpowiedni sposób porówna propozycje, aby analiza była transparentna.

 Zrobi krótką listę  

Następnie wyłoni krótką listę ofert i zainicjuje walkę pomiędzy operatorami wybranych nieruchomości, w której stawką będzie podpisanie umowy najmu. Zwykle na takiej liście znajduje się trzy najkorzystniejsze propozycje, między którymi dochodzi do rozstrzygającego pojedynku o najwyższe miejsce na podium.  

 Powalczy o najkorzystniejsze warunki

Doświadczony agent zna wszystkie tajniki transakcji na rynku nieruchomości i potrafi wskazać ewentualne pułapki, dzięki czemu unikniemy wpadki. Sprawdzi zapisy umów dotyczące kosztów opłat eksploatacyjnych, czy dodatkowych rozliczeń. Skontroluje warunki kontraktów w aspekcie podnajmu lub cesji umowy, aby zabezpieczyć nas w przypadku ewentualnego wyjścia z wynajmu czy konieczności ekspresowego zwiększenia zajmowanej powierzchni. Reprezentant najemcy zidentyfikuje wszystkie koszty, opłaty oraz obowiązki w trakcie trwania umowy najmu, które często ukryte są w dokumencie i łatwo je przeoczyć. Dzięki swojemu doświadczeniu doradca pomoże nam określić wszelkie przewidywalne wydatki.

 Stoczy pojedynek na ringu negocjacyjnym

Trójstronny proces negocjacji, jaki stosują profesjonalni doradcy, pozwala na uzyskanie najlepszych warunków najmu oraz atrakcyjnych bonusów. A przy tym, agent może posłużyć jako bufor pomiędzy najemcą i wynajmującym. Po wyegzekwowaniu ustępstw pozostanie „złym policjantem”, co pozwoli zachować serdeczne relacje pomiędzy obiema stronami umowy.

 Zajmie się papierkową robotą

Agent przejmie całą pracę biurową. Zajmie się stworzeniem zapytań ofertowych, analiz finansowych oraz innych niezbędnych dokumentów. Prześledzi treść umowy po kątem biznesowym i zasugeruje zmiany. W ten sposób unikniemy problemów związanych z podpisaniem niekorzystnego lub źle przygotowanego kontraktu.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora