rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Inwestycja w lokale handlowe do wynajęcia – czy to dobry czas?

alex-knight-309862-unsplash
Lokale handlowe na wynajem w Polsce cieszą się sporym zainteresowaniem. Nie tylko ze strony najemców, ale również przedsiębiorców. Stale poszukują oni nieruchomości komercyjnych, w których mogliby ulokować swój kapitał finansowy. Jak obecnie prezentuje się oferta lokali handlowych na wynajem na polskim rynku nieruchomości komercyjnych? O tym poniżej.

Spis treści:
Inwestorzy poszukują nieruchomości komercyjnych do zainwestowania
Oferta lokali handlowych atrakcyjna, ale nie wszędzie
Jakie lokale handlowe na wynajem cieszą się popularnością wśród najemców?
Przykładowe oferty nieruchomości do wynajęcia z bazy biur WGN

Inwestorzy poszukują nieruchomości komercyjnych do zainwestowania

Inwestorzy stale poszukują nieruchomości komercyjnych, w których mogliby ulokować swój kapitał finansowy. Nieruchomości stale są bowiem uważane za atrakcyjną lokatę kapitału finansowego. Wielu inwestorów uważa, że to stabilna i bezpieczna inwestycja. Nieruchomości komercyjne stale cieszą się więc zainteresowaniem. Lokale handlowe stanowią segment, który przyciąga wielu posiadaczy budżetu inwestycyjnego. Zapotrzebowanie na tego rodzaju obiekty cały czas się utrzymuje, w związku z czym inwestycja w nie wydaje się atrakcyjnym pomysłem.

Oferta lokali handlowych atrakcyjna, ale nie wszędzie

Mogłoby się wydawać, że lokale handlowe na wynajem przyciągają najemców przede wszystkim świetną ofertą cenową, nowoczesną powierzchnią o odpowiedniej wielkości, standardem wykończenia itp. Niemniej równie ważna, a często nawet ważniejsza, jest lokalizacja nieruchomości komercyjnej. Jeśli obiekt znajduje się w mało atrakcyjnym położeniu, to nawet dobre wartości dodane nie przyciągną najemców. Z tego względu bardzo ważnym czynnikiem lokalu handlowego na wynajem jest jego lokalizacja.
Jeśli chodzi o wybór, to często jest on dużo większy w dużych aglomeracjach miejskich. Lokali handlowych jest nie tylko więcej, ale są one też bardziej różnorodne. Wielu przedsiębiorców woli ponadto prowadzić swoje firmy właśnie w większych miastach. Także deweloperzy regularnie weryfikują rynki w największych aglomeracjach miejskich, aby w razie potrzeby móc wystartować z projektem, który będzie odpowiadał na bieżący popyt ze strony najemców.

Jakie lokale handlowe na wynajem cieszą się popularnością wśród najemców?

Jakiego rodzaju lokale handlowe na wynajem cieszą się największą popularnością ze strony najemców? Dużym powodzeniem cieszą się lokale handlowe na wynajem, które mieszczą się na parterze budynku komercyjnego. Klienci mają wtedy łatwiejszy i szybszy dostęp do lokalu, a ponadto z łatwością mogą się do niego dostać osoby niepełnosprawne ruchowo. Najemcy zwracają też uwagę na to, czy lokal handlowy na wynajem posiada duże, przeszklone witryny, które umożliwią wyeksponowanie oferty najemcy, i w efekcie odwiedzi go większa liczba klientów.
Atrakcyjne są dla najemców niezależne lokale, jednak dużą popularnością cieszą się te umiejscowione w pasażach handlowych i galeriach. Należy się jednak liczyć z ich wyższym często kosztem najmu.

Przykładowe oferty nieruchomości do wynajęcia z bazy biur WGN

Jakie nieruchomości handlowe na wynajem czekają obecnie na najemców? Poniżej prezentujemy przykładowe oferty, jakie obecnie są dostępne na rynku nieruchomości. Są to przykładowe lokale handlowe na wynajem, które obecnie czekają na najemców. Przykłady te mają być pomocne w lepszym zobrazowaniu, jaki jest koszt wynajmu nieruchomości komercyjnej w tym sektorze.

WGN Ełk jest wyłącznym agentem wynajmu lokalu handlowego, który położony jest w centrum miasta. Lokal handlowy na wynajem ma niespełna 106 metrów kwadratowych powierzchni i znajduje się w budynku komercyjnym, który został oddany do użytku w 2020 roku. Lokal handlowy znajduje się na parterze, co stanowi dodatkowy atut. Ponadto posiada on 2 wejścia, jedno od ulicy, natomiast drugie od podwórza. Cena ofertowa wynosi 5 289 złotych miesięcznie, co daje 50 złotych za metr kwadratowy nieruchomości komercyjnej do wynajęcia.

WGN Brodnica jest wyłącznym agentem wynajmu lokalu handlowego, który położony jest w centrum Brodnicy. Lokal ma 36 metrów kwadratowych powierzchni i znajduje się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Na nieruchomość składają się dwa pomieszczenia, sala główna oraz pomieszczenie socjalne z magazynem. Lokal znajduje się na parterze i posiada duże witryny wystawowe. Cena ofertowa wynosi 3 500 złotych miesięcznie, co daje 97 złotych za metr kwadratowy miesięcznie.

WGN Polkowice jest wyłącznym agentem wynajmu lokalu usytuowanego w Polkowicach. Lokal handlowy na wynajem posiada nieco ponad 167 metrów kwadratowych powierzchni. Znajduje się on w centrum miasta, w samym rynku w Polkowicach. Atutem jest lokalizacja na parterze w budynku o charakterze mieszkalno-usługowym. Na najemców czekają ogólnodostępne miejsca parkingowe. Do lokalu przynależy ponadto piwnica o powierzchni nieco ponad 59 metrów kwadratowych. Cena ofertowa wynosi 10 000 złotych miesięcznie, co daje 60 złotych za metr kwadratowy.

WGN Sosnowiec jest wyłącznym agentem wynajmu lokalu handlowego położonego w Sosnowcu. Lokal ma powierzchnię 100 metrów kwadratowych i mieści się w centrum miasta, przy deptaku. Atutem lokalu handlowego na wynajem jest duża przeszklona witryna, która umożliwia ekspozycję asortymentu i lepszą reklamę lokalu. Lokal jest w dobrym stanie technicznym i posiada klimatyzację. W otoczeniu poza deptakiem znajduje się niska zabudowa, oraz liczne punkty handlowo-usługowe. Cena najmu wynosi 4 800 złotych, co daje 48 złotych za metr kwadratowy lokalu handlowego do wynajęcia.

WGN Piotrków Trybunalski jest wyłącznym agentem wynajmu lokalu handlowego, który mieści się w Piotrkowie Trybunalskim. Lokal znajduje się w zachodniej części miasta, w centrum dużego osiedla mieszkalnego. Lokal handlowy mieści się na parterze, co stanowi duży atut. Ponadto najemca będzie miał do swojej dyspozycji zaplecze socjalne. Przed lokalem znajdują się miejsca parkingowe. Lokal o powierzchni 77 metrów kwadratowych został wystawiony na wynajem za 3 100 złotych, co daje 40 złotych za metr kwadratowy.

WGN Chrzanów jest wyłącznym agentem wynajmu lokalu handlowego położonego w centrum Chrzanowa. Lokal o powierzchni około 52 metrów kwadratowych zlokalizowany jest na poziomie -1. Składają się na niego sala sprzedażowa oraz zaplecze. Najemcy przypisane będzie miejsce parkingowe. Cena najmu wynosi 900 złotych miesięcznie, co daje 17 złotych za metr kwadratowy lokalu handlowego na wynajem.

WGN Bolesławiec jest wyłącznym agentem wynajmu lokalu handlowego, który mieści się w Bolesławcu. Lokal handlowy ma powierzchnię 98 metrów kwadratowych i znajduje się w centrum miasta. Lokal posiada dużą witrynę oraz bezpośrednie wyjście na ulicę. Jest to lokal parterowy. Cena najmu wynosi 5 000 złotych miesięcznie, co daje 51 złotych za metr kwadratowy.

WGN Kwidzyn jest wyłącznym agentem wynajmu lokalu handlowego na wynajem, który położony jest w miejscowości Kwidzyn. Lokal ma 54 metry kwadratowe powierzchni i mieści się na parterze. Atutem jest dobra lokalizacja, z dużym natężeniem ruchu samochodów oraz osób pieszych. Lokal znajduje się w otoczeniu zabudowy mieszkaniowej. Cena ofertowa wynosi 2 500 złotych miesięcznie, co daje 46 złotych za metr kwadratowy nieruchomości komercyjnej miesięcznie.

Redakcja
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora