rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Inwestycja mieszkaniowa w Poznaniu: Pierwszy etap Apartamentów Dmowskiego gotowy

Dmowskiego_C
ATAL, ogólnopolski deweloper, uzyskał pozwolenie na użytkowanie dla pierwszej części Apartamentów Dmowskiego. W czterech siedmiopiętrowych budynkach powstały 294 mieszkania – 69 z nich jest nadal dostępna w sprzedaży. Osiedle powstaje w Poznaniu przy ul. Krauthofera 22, u zbiegu dzielnic Łazarz i Górczyn. Atutem jego lokalizacji jest dogodna komunikacja z centrum miasta oraz dostęp do rozbudowanej infrastruktury miejskiej.

Osiedle Apartamenty Dmowskiego to wyjątkowy projekt na poznańskiej mapie nieruchomości. Dobiegła końca budowa pierwszej części inwestycji i właśnie otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie. Będziemy więc niebawem przekazywać klucze lokatorom. W sprzedaży są jeszcze dostępne mieszkania, co oznacza, że można w zasadzie od razu po zakupie odebrać klucze do gotowego lokalu

– mówi Zbigniew Juroszek, Prezes ATAL S.A.

Pierwsza część poznańskiego osiedla Apartamenty Dmowskiego to kolejna już inwestycja, dla której ATAL uzyskał w tym roku pozwolenie na użytkowanie. Od stycznia br. deweloper zrealizował dwa etapy warszawskiego projektu Nowa Grochowska oraz czwartą odsłonę krakowskiego osiedla ATAL Kliny Zacisze. W 2020 roku ATAL przekazał klientom 3 002 lokale mieszkaniowe i usługowe, to wynik o blisko 70 proc. większy r/r i jednocześnie najwyższy w historii spółki. Najwięcej lokali zostało wydanych w Warszawie (685), Łodzi (598), Krakowie (479) oraz we Wrocławiu (438).
Apartamenty Dmowskiego to dwuetapowa inwestycja. Oddany do użytku pierwszy etap osiedla składa się z czterech 7-piętrowych budynków, w których w sumie powstały 294 mieszkania o zróżnicowanych powierzchniach i układach oraz przemyślanym podziałem wnętrz, gwarantującym wygodę ich aranżacji i użytkowania. W hali garażowej z myślą o zmotoryzowanych powstało 287 miejsc, kolejne 19 miejsc znajduje się na parkingu zewnętrznym. Dodatkową przestrzeń do przechowywania zapewniają 115 komórek lokatorskich. W ofercie sprzedaży w tej części inwestycji pozostało 69 gotowych do zamieszkania lokali. Trwa budowa drugiego etapu Apartamentów Dmowskiego, gdzie powstanie 149 mieszkań oraz 17 lokali o przeznaczeniu handlowo-usługowych – zaledwie 28 z nich jest jeszcze dostępna w ofercie.

Atutem lokalizacji osiedla jest doskonały dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej. Przystanki autobusowe i tramwajowe oraz szybki dojazd do ul. Hetmańskiej i Głogowskiej zapewniają dogodną komunikację z centrum miasta i innymi dzielnicami Poznania. Natomiast za sprawą pobliskiej stacji kolejowej – Poznań Górczyn – możliwa jest również wygodna i szybka komunikacja z największymi miastami w kraju.
Apartamenty Dmowskiego są usytuowane między dwoma największymi poznańskimi parkami – Parkiem Kasprowicza i Parkiem Górczyńskim. W bliskim otoczeniu znaleźć można liczne miejsca odpoczynku i rekreacji. Rodziny z dziećmi docenią bliskość placówek oświaty – zarówno przedszkoli, jak i szkół podstawowych. W okolicy znajdują się również apteki i ośrodki zdrowia, sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne, a najbliższe centra handlowe zlokalizowane jest w odległości krótkiego spaceru.
Na poznańskie portfolio ATAL – poza osiedlem Apartamenty Dmowskiego – składa się szereg zróżnicowanych inwestycji. Deweloper oferuje mieszkania na poznańskiej Ławicy w inwestycji Zacisze Marcelin, które wyróżnia niska zabudowa, ciekawa architektura oraz liczne rozwiązania polepszające komfort życia mieszkańców. Sprzedaż trwa także w Ptasiej 20. Ta kameralna inwestycja powstaje w jednej z najmodniejszych dzielnic stolicy Wielkopolski – na Grunwaldzie. Dostępne są także mieszkania w ATAL Warta Towers, to 17-piętrowy budynek zlokalizowany nieopodal Warty, w dzielnicy Nowe Miasto.

mat.pras.