Informacje dnia

Innowacyjny projekt logistyczny o powierzchni 17 960 mkw. k. Warszawy ukończony

1_Logicor_BTS_Błonie
Logicor zakończył budowę nowoczesnego obiektu logistycznego, który będzie stanowił centrum dystrybucji produktów leczniczych i pochodnych na rynku szpitalnym i farmaceutycznym.

Inwestycja komercyjna o powierzchni 17 960 metrów kw. powstała w Strefie Przemysłowej Pass w Błoniu k. Warszawy. Projekt zrealizowano zgodnie ze standardem BREEAM Very Good. Ponadto podczas budowy zadbano o to, aby  wykorzystane zostały liczne dodatkowe rozwiązania ekologiczne.
Obiekt logistyczny dostarczył 16 650 mkw. powierzchni magazynowej oraz 750 mkw. przestrzeni socjalno-biurowej.

„Tylko obiekty o najwyższej jakości są w stanie spełnić rygorystyczne wymagania branży farmaceutycznej dotyczące składowania leków. Nowa realizacja w Błoniu to przemyślana inwestycja, która spełnia oczekiwania naszego klienta zarówno pod względem standardów technologicznych, jak i doskonałej lokalizacji. Obiekt został zrealizowany w oparciu o strategię zrównoważonego rozwoju Logicor, standard BREEAM z oceną Very Good i z zastosowaniem dodatkowych ekologicznych środków. Naszym celem jest wdrażanie takich innowacyjnych rozwiązań we wszystkich nowych projektach” – powiedział Bartosz Mierzwiak, Dyrektor Zarządzający CEE & Northern Europe w Logicor.

„Zgodnie z polityką Logicor wszystkie nowe obiekty certyfikujemy w standardzie BREEAM Very Good. Ponadto zaproponowaliśmy najemcy szereg rozwiązań proekologicznych. Budynek wyposażony został w panele fotowoltaiczne, które mogą w całości zasilić klimatyzację części biurowej. Instalacja paneli solarnych jest wystarczająca do podgrzania zapotrzebowania na wodę użytkową. Cały obiekt posiada najwyższy standard instalacji oświetlenia LED z pełną automatyką DALI w tym czujniki ruchu i światła dziennego. Instalacja została zaprogramowana zgodnie z wytycznymi klienta, aby zmaksymalizować oszczędności w zużyciu energii.” – powiedział Ernest Ziółkowski, Head of Project Management CEE w Logicor.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora