news

Hines kupił biurowiec Sky Office Center w Warszawie

Sky Office CenterBiurowiec Sky Office Center w Warszawie zmienił właściciela. Międzynarodowa firma z branży nieruchomości – Hines kupiła go  od 5th Avenue Holding  na rzecz Hines Poland Sustainable Income Fund (HPSIF) z siedzibą w Luksemburgu. Aktywami i nieruchomościami w imieniu HPSIF zarządza Hines Polska.

 Sky Office Center to nowoczesny budynek biurowy klasy A, położony przy skrzyżowaniu ulic Rzymowskiego i Modzelewskiego. Na jego sześciu kondygnacjach naziemnych znajduje się 4 800 mkw. wynajętej w 100% powierzchni biurowej, a na parterze – reprezentacyjny hol recepcyjny oraz lokale handlowo-usługowe. Do dyspozycji najemców Sky Office Center jest również podziemny parking dla 57 samochodów. Budynek został oddany do użytku we wrześniu 2013 roku,.

 HPSIF to fundusz zarządzany przez Hines, ukierunkowany na nabywanie nieruchomości, a następnie poprawę ich efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń poprzez aktywne zarządzanie. Do tej pory fundusz zakupił w Polsce dwie nieruchomości. Hines Poland koncentruje się na działalności deweloperskiej oraz inwestycyjnej na rzecz różnych podmiotów Hines.