Z życia spółek

Grupa CTP planuje dwukrotnie zwiększyć swoją pozycję do 2030 roku

bec4ea0b8cfab86de9ba338833bee5ff

Wiodący europejski deweloper, właściciel i zarządca powierzchni magazynowych i logistycznych planuje do końca dekady zbudować portfel nieruchomości o powierzchni 20 mln mkw. najmu (GLA). Grupa CTP publikuje też wyniki raportu „CEE: A Business-Smart Region”, w którym wskazuje pięć kluczowych kierunków wzrostu branży przemysłowo-logistycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Wyniki badań potwierdzają, że popyt na przestrzenie magazynowe na rynkach CEE będzie wyższy niż w Europie Zachodniej i Południowej.  

Grupa CTP posiada obecnie w portfolio 10,5 mln mkw. powierzchni najmu (GLA). Firma zgromadziła dotychczas bank ziemi o powierzchni 20 mln mkw. na swoich głównych rynkach w Europie Środkowo-Wschodniej, a także w Niemczech, Austrii i Holandii. To tam zamierza wybudować kolejne 10 mln mkw. powierzchni logistycznej do 2030 roku, generując roczny przychód z najmu w wysokości 1 mld euro w ramach portfela nieruchomości o powierzchni 20 mln mkw.
„CTP od dawna wierzy w potencjał Europy Środkowo-Wschodniej i nie ma wątpliwości, że dzięki połączeniu silnych filarów gospodarczych, wyłaniających się globalnych mega trendów takich, jak chociażby wzrost nearshoringu oraz kluczowej dynamiki rynku nieruchomości, region CEE będzie nadal osiągał lepsze wyniki niż bardziej rozwinięte kraje europejskie, napędzając dalszy popyt na powierzchnie logistyczne i przemysłowe. Grupa CTP jest doskonale przygotowana do zaspokojenia tego zapotrzebowania, dzięki znaczącemu bankowi gruntów pod zabudowę w całym regionie, który umożliwi nam podwojenie powierzchni GLA do końca dekady, oraz rozwój i obsługę wysoce zrównoważonych, zorientowanych na klienta obiektów przemysłowo-logistycznych.” – wyjaśnia Remon Vos, prezes CTP.