rynek terenów inwestycyjnych na sprzedaż

Grunt inwestycyjny na wynajem atrakcyjną alternatywą dla działek na sprzedaż

ziemiaGrunt inwestycyjny na wynajem stanowi atrakcyjną alternatywę dla działek na sprzedaż. Nie każdy przedsiębiorca może bowiem pozwolić sobie na zakup działki własnościowej. Ponadto grunty od wynajem stanowią atrakcyjne rozwiązanie dla przedsiębiorców i inwestorów, którzy nie chcą być związani na stałe z jedną lokalizacją.

Spis treści:
Zalety działek na wynajem
Niski koszt wejściowy
Dobra na biznesowy start
Rynek bogaty w oferty działek inwestycyjnych na wynajem
Działki na wynajem w Polsce

Zalety działek na wynajem

Grunty inwestycyjne przeznaczone na wynajem posiadają wiele zalet, za które cenią je ich najemcy. To właśnie one sprawiają, że najemcy coraz chętniej przyglądają się ofertom gruntów na wynajem, a nie działek inwestycyjnych na sprzedaż. Za co grunty inwestycyjne na wynajem są tak cenione? Przede wszystkim za atrakcyjną cenę najmu, oraz możliwość relokacji miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, bez konieczności sprzedaży działki.

Niski koszt wejściowy

Podstawową zaletą, jaka dotyczy działek na wynajem, jest dużo niższy koszt inwestycji. Wynajęcie działki inwestycyjnej to zazwyczaj koszt około kilku tysięcy miesięcznie, podczas gdy zakup grunty wiąże się z dużo większym wydatkiem, idącym w tysiące lub nawet miliony. Cena gruntu jest oczywiście zależna od lokalizacji, powierzchni, ukształtowania terenu, zagospodarowania itp.

Dobra na biznesowy start

Działka na wynajem jest dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozwijają biznesowe skrzydła i nie dysponują odpowiednim kapitałem, aby kupić teren inwestycyjny na własność. Ponadto czasem przedsiębiorcy nie wiedzą jeszcze, czy dana lokalizacja będzie dobra pod prowadzony przez nich biznes. Chodzi tutaj zarówno o lokalizację jak i powierzchnię gruntu. Działki na wynajem stanowią więc atrakcyjną alternatywę, gdyż dają przedsiębiorcy możliwość w miarę szybkiej zmiany lokacji w przyszłości.

Rynek bogaty w oferty działek inwestycyjnych na wynajem

Wiedząc już, że działki do wynajęcia posiadają swoje mocne zalety, czego może oczekiwać przedsiębiorca? Jaki jest miesięczny koszt najmu gruntu pod inwestycję? Wszystko zależy od lokalizacji, powierzchni, przeznaczenia, zagospodarowania itp. Na rynku nieruchomości znajduje się obecnie całkiem spora oferta gruntów inwestycyjnych do wynajęcia. Ciekawe działki oferują biura z Grupy WGN. Prezentowane poniżej przykładowe oferty pochodzą z baz ofert biur WGN i są ofertami na wyłączność.

– Grunt inwestycyjny w Poznaniu:
Biuro WGN Poznań Grunwald prowadzi wynajem atrakcyjnego gruntu zlokalizowanego w Poznaniu, w zielonej dzielnicy Grunwald. Jest to grunt komercyjny z budynkiem użytkowym, zlokalizowany w bardzo dobrej części miasta. Sama działka ma powierzchnię 1.226 metrów kwadratowych, natomiast budynek, który jest na niej posadowiony, ma powierzchnię około 200 metrów kwadratowych. Po adaptacji teren może być wykorzystany pod działalność magazynową, produkcyjną lub handlową. Położenie działki zapewnia dostęp do pełnej infrastruktury komunikacyjnej, a także handlowo-usługowej. Działka objęta jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną i usługową. Budynek, który znajduje się na przedmiotowej działce, może zostać zaadaptowany pod potrzeby użytkowe przyszłego najemcy. Działka inwestycyjna może zostać wynajęta za 8 000 złotych miesięcznie. Oznacza to, że koszt wynajęcia 1 metra kwadratowego działki kosztuje w tym przypadku 7 złotych miesięcznie.

– Grunt inwestycyjny w Gdyni:
Biuro WGN Gdańsk pośredniczy w wynajmie atrakcyjnego gruntu położonego w Gdyni, w dzielnicy Dąbrowa. Właściciel oferuje najem długoterminowy działki położonej w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Gdyni, przy ul. Rdestowej, w bliskim sąsiedztwie drogi Gdynia-Chwaszczyno. Okolica zapewnia dostęp do rozbudowanej infrastruktury handlowo-usługowej. Lokalizacja działki zapewnia dogodny dojazd do Obwodnicy Trójmiasta, natomiast dojazd na lotnisko zajmuje zaledwie kwadrans. Przedmiotowa działka ma powierzchnię 1030 metrów kwadratowych. Jest to grunt o kształcie prostokąta, o wymiarach około 22 x 45 metrów. Jak informuje biuro WGN, teren ten stanowi doskonałe miejsce na prowadzenie działalności typu : komis samochodowy, parking strzeżony, powierzchnia pod wystawę sprzedażową, miejsce pod reklamę itp. W przypadku najmu długoterminowego istnieje możliwość postawienia nieruchomości według własnego projektu. Grunt inwestycyjny można wynająć za 5 000 złotych miesięcznie, co daje 5 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

– Grunt inwestycyjny w Inowrocławiu:
Biuro WGN Inowrocław odpowiada za wynajem działki położonej w miejscowości Inowrocław. Grunt ma przyłączone media. Dzierżawa obejmuje grunt o powierzchni 2 600 metrów kwadratowych. Nieruchomość jest zlokalizowana jest na roku ulic Batkowskiej i Warsztatowej. Teren znajduje się na obrzeżach miasta, dzięki czemu najemca będzie miał zapewniony większy spokój i prywatność, niż w centrum. Do gruntu zapewniony jest dojazd drogą asfaltową. Jest to działka niezabudowana, o kształcie prostokąta. Grunt jest płaski, dzięki czemu najemca nie będzie musiał poświęcać czasu i dodatkowych środków finansowych na jego wyrównanie. Działka inwestycyjna nadaje się pod różnego rodzaju działalność gospodarczą. Właściciel oferuje opcję wynajmu długoterminowego. Grunt inwestycyjny został wystawiony na wynajem za 1 000 złotych miesięcznie, co niewątpliwie stanowi bardzo atrakcyjną ofertę.

– Grunt inwestycyjny w miejscowości Sobin koło Polkowic:
Biuro WGN Polkowice pośredniczy w wynajmie dużej działki inwestycyjnej, która położona jest we wsi Sobin, w województwie dolnośląskim. Jest to grunt idealny dla inwestora, którzy potrzebuje dużej powierzchni terenu. Przedmiotowa działka mieści się przy ulicy Turkusowej, w stronę Nowej Wsi Lubińskiej. W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego działka oznaczona jest symbolem R – teren dla użytkowania rolniczego. Działka położona jest w cichej i spokojnej okolicy. Jest to płaski grunt, do którego dojazd zapewniony jest polną drogą. W najbliższej okolicy znajduje się luźna zabudowa jednorodzinna i tereny zalesione. Odległość działki od Polkowic wynosi zaledwie 4 km, natomiast od miejscowości Lubin – 19 km. Powierzchnia przedmiotowego gruntu wynosi 30177 metrów kwadratowych. Cena wynajmu wynosi 3 000 złotych miesięcznie, co stanowi niemal symboliczną opłatę miesięczną za metr kwadratowy nieruchomości.

Działki na wynajem w Polsce

Działki do wynajęcia rozlokowane po polskiej mapie prezentują naprawdę atrakcyjną ofertę. Inwestorzy i przedsiębiorcy mogą liczyć na zróżnicowany wachlarz ofert, zarówno pod kątem ceny za metr kwadratowy nieruchomości na wynajem, jak również lokalizacji. Czy popularność działek inwestycyjnych pod wynajem będzie rosła? Trudno powiedzieć, ponieważ nie każdy przedsiębiorca może być grupą docelową dla tego typu ofert. Z pewnością działkami do wynajęcia nie będą zainteresowani deweloperzy, którzy planują realizację inwestycji komercyjnej i przekazanie jej do użytku na przykład nabywcom mieszkań. Jednak działka na wynajem to już ciekawa propozycja dla przedsiębiorców, którzy poszukują powierzchni komercyjnej pod parking całodobowy, mobilne food-trucki, składy itp.

Redakcja
Komercja24.pl