rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Fundusz Nieruchomości Focus poszerza portfolio nieruchomości inwestycyjnych

IMG_5532
Fundusz Nieruchomości Focus poszerza portfolio nieruchomości inwestycyjnych.

Fundusz Focus Estate sfinalizował zakup centrum handlowego Galeria Sandecja w Nowym Sączu. Obejmując znaczną powierzchnię centrum (GLA) wynoszącą 17 650 mkw., oznacza to siódmą znaczącą inwestycję funduszu w kwitnącym sektorze handlu detalicznego w Polsce. To ostatnie przejęcie wzmacnia zaangażowanie funduszu w rozszerzanie swojej obecności i portfolio w dynamicznie rozwijającym się sektorze handlowym w Polsce. Sprzedającego nieruchomość TK Development reprezentował Colliers International, natomiast stronę kupującą wspierały firmy Czabański & Gałuszyński, Gleeds i KKLW.

Maxim Shkolnik, partner generalny Focus Estate Fund, mówi: „Wraz z przejęciem Galerii Sandecja z dumą ogłaszamy, że nasza całkowita powierzchnia najmu (GLA) przekroczyła 100 000 metrów kwadratowych w Polsce. Strategicznie dywersyfikujemy nasze portfolio poprzez ukierunkowane przejęcia średniej wielkości centrów handlowych typu convenience w Polsce. Aktywnie poszukujemy również możliwości w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Czechach i innych wybranych krajach. Co więcej, rozważamy również instalację paneli słonecznych, inicjatywę na rzecz zrównoważonego rozwoju, którą wdrożyliśmy w całym naszym portfolio, mającą na celu zmniejszenie naszego śladu węglowego. Kluczowym elementem tej transakcji było nieocenione wsparcie i partnerstwo ze strony BNP Paribas Bank Polska, naszego cenionego partnera strategicznego w Polsce. BNP Paribas Bank Polska posiada rozległą wiedzę sektorową, a podczas budowania relacji stawia na pierwszym miejscu to, co najlepsze dla biznesu. Dlatego praca z nimi jest przyjemnością, ponieważ mówimy „tym samym językiem”„.

Cieszymy się, że zakończyliśmy kolejną udaną transakcję z Focus Estate Fund. Galeria Sandecja jest ważnym centrum handlowym w regionie, doceniamy wszystkie inicjatywy ESG, które są planowane przez nowy zarząd i wierzymy, że ich zaangażowanie wyniesie ją na nowe wyżyny. Mamy nadzieję, że będziemy nadal rozwijać nasze partnerstwo„, powiedziała Elżbieta Chmielowska, Dyrektor Biura Finansowania Nieruchomości w BNP Paribas Banku Polska.

Źródło: Focus Estate Fund.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora