Z życia spółek

Firma simpl.rent zyskuje inwestorów i planuje dalszą digitalizację rynku nieruchomości na wynajem w Polsce

simpl.rent_graph
Firma simpl.rent zyskuje inwestorów i planuje dalszą digitalizację rynku nieruchomości na wynajem w Polsce.

1,5 mln PLN trafiło do polsko-brytyjskiego startupu simpl.rent – cyfrowej platformy zwiększającej bezpieczeństwo i zaufanie na rynku najmu dzięki integracji rozwiązań fintechowych i produktów ubezpieczeniowych. Funduszem wiodącym w rundzie jest Black Pearls VC znany m.in. z inwestycji w Autenti, Telemedi czy Nordigen. Grono inwestorów spółki zasilił także Kogito Ventures, w którego portfelu znajdują się m.in. Jutro Medical, czy Packhelp. Finansowanie umożliwi simpl.rent wzmocnienie pozycji lidera w Polsce, udział w profesjonalizacji rynku oraz rozpoczęcie ekspansji na rynki zagraniczne.

 

Simpl.rent odpowiada na problem braku zaufania na rynku najmu poprzez oferowanie kompleksowego produktu, zwiększającego transparentność i cyfryzację procesu weryfikacji najemcy po obu stronach. Jesteśmy pod wrażeniem efektywności zespołu, który świetnie rozumie potrzeby swoich klientów, co przekłada się na tak dynamiczne tempo rozwoju spółki. – podkreśla Aleksander Dobrzyniecki, Partner w Black Pearls VC.

– W odpowiedzi na wciąż odstającą od standardów rynków zachodnich rzeczywistość polskiego rynku najmu jako simpl.rent oferujemy bezpieczne i innowacyjne rozwiązania poprawiające komfort każdej stronie transakcji. Naszą misją jest obniżenie ryzyka finansowego, a także budowanie zaufania poprzez objęcie i zintegrowanie całego procesu najmu od początku do końca. Rynek wynajmu mieszkań to jedna z najbardziej konserwatywnych branż, która do tej pory działała “na papierze”. My pokazujemy, że wcale nie musi tak być – dodaje Filip Dykas, współzałożyciel simpl.rent.