Inwestycje publiczne

Firma Lafarge w Polsce coraz bliżej celu 100 proc. zielonej energii

Windfarm Polska II_2_Bildnachweis_Stadtwerke München
Firma Lafarge w Polsce coraz bliżej celu 100 proc. zielonej energii.

Firma Lafarge w Polsce podpisała umowę z firmą RWE Supply & Trading na dostawy energii elektrycznej z farm wiatrowych Windfarm Polska III. Dzięki temu zaspokoi 20 proc. swojego zużycia. Jest to umowa typu virtual PPA, zapewniając dostawy zielonej energii, które są objęte gwarancją pochodzenia. Model ten pozwala na zakontraktowanie konkretnego udziału energii z określonego źródła.

Jest to kolejny krok w realizacji jednego z celów strategii zrównoważonego rozwoju Lafarge w Polsce, jakim jest pozyskanie 100 proc. zielonej energii do 2030 roku.

Sprostanie celom klimatycznym wymaga nowych rozwiązań również w obszarze zarządzania energią. W przypadku odbiorców przemysłowych, gdzie zapotrzebowanie na energię jest duże, budowa własnych zielonych mocy wytwórczych przy zakładach nie zawsze jest możliwa. Umowa typu PPA daje możliwość pozyskania tej energii bez bezpośredniego dostępu do jej źródła. Daje to znaczną wygodę, a jednocześnie przybliża nas do realizacji celów strategii zrównoważonego rozwoju – mówi Dawid Robak, Dyrektor Finansowy i Zakupów w Lafarge Polska.

Źródło: Lafarge Polska.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora