rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Firma Commercecon realizuje halę produkcyjno-magazynową dla ML System

20690ab7ad7dea7a83a6301af6f0eae6
Firma Commercecon realizuje halę produkcyjno-magazynową dla ML System.
W Zaczerniu koło Rzeszowa trwa realizacja kolejnej inwestycji polskiej, notowanej na GPW, spółki ML System – renomowanego producenta innowacyjnych rozwiązań fotowoltaiki zintegrowanej z budownictwem, w tym jedynych w skali globalnej szyb z powłokami kwantowymi produkującymi prąd ze słońca. udowana przez Commercecon hala będzie miała wysokość 12 metrów, a jej całkowita powierzchnia – w skład której wejdzie część produkcyjno-magazynowa oraz nowoczesna przestrzeń biurowo-socjalna – wyniesie prawie 20 tys. mkw. Inwestycja komercyjna realizowana jest na działce o powierzchni 3,1 ha.
W zakładzie o łącznej powierzchni prawie 20 tys. mkw. docelowo zatrudnienie znajdzie 120 osób. Nowa hala zwiększy powierzchnię użytkową firmy z 25 tys. do 45 tys. mkw.
Nowoczesną halę produkcyjno-magazynową buduje Commercecon, generalny wykonawca obiektów przemysłowych.

Jak wyjaśnia Dawid Cycoń, Prezes Zarządu Spółki ML System, inwestycja podyktowana jest ciągle rosnącym zapotrzebowaniem rynku na technologie OZE, a wytwarzane w nowym zakładzie moduły będą odpowiedzią na coraz wyższe wymagania względem charakterystyki energetycznej budynków, spowodowane uchwaleniem przez Parlament Europejski w marcu tego roku projektu nowej dyrektywy budynkowej. – Nowa fabryka pozwoli nam na zwiększenie naszych dotychczasowych zdolności produkcyjnych, a co za tym idzie na skuteczniejsze reagowanie na oczekiwania rynku – dodaje.
– Rynek fotowoltaiczny w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija – rośnie liczba i moc instalacji, ale powstają także nowe fabryki paneli fotowoltaicznych. Najlepszym przykładem jest nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa spółki ML System, którą budujemy. Powierzenie nam przez klienta realizacji swojej nowej inwestycji dowodzi naszych wysokich kompetencji, profesjonalnego podejścia do realizacji zleceń, ale przede wszystkim umiejętności działania w dynamicznie zmieniającej się sytuacji w branży budowlanej, z jaką mamy do czynienia – mówi Hubert Hoffman, właściciel Commercecon.

Źródło: Commercecon.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora