Z życia spółek

Firma Calisia One podsumowuje pierwszy kwartał swojej działalności w Kaliszu

ben-rosett-10614-unsplash
Otwarta w ostatnich dniach czerwca, Calisia One szybko stała się jednym z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu przez kaliszan. Świetna, zróżnicowana kuchnia, bogaty program artystyczny i dająca niepowtarzalny klimat architektura na światowym poziomie – to czynniki, które zdecydowały o sukcesie tego miejsca.

„Kiedy startowaliśmy z pracami rewitalizacyjnymi wiele osób obawiało się komercyjnego wykorzystania tego miejsca. Mieszkańcom zależało, aby nie stracił on swojego charakteru i by kontynuował ponad 130-letnią historię fabryki. Znaliśmy te oczekiwania i świadomie na nie odpowiedzieliśmy” -podkreśla Marcin Antczak, ANTCZAK Investments, właściciel kompleksu Calisia One.

W kompleksie dostrzegamy liczne nawiązania do historii. Tuż obok głównego wejścia do budynku w reprezentatywnym łączniku stoi odrestaurowany fortepian wyprodukowany w fabryce A. Fibigera. Inwestor dodatkowo wyposażył go w mechanizm samogrający, dzięki czemu może cieszyć ucho odwiedzających o każdej porze dnia. Wnętrze hotelu zdobią artystyczne zdjęcia miasta autorstwa Macieja Garbowicza, a tuż obok sali bankietowej stworzono wystawę specjalną, obrazującą historię budynku.

Calisia One to po rewitalizacji trzy główne części:
Biurowiec, gdzie swoje siedziby ma m.in Europejski Fundusz Leasingowy, Lux Med i Comfortime oraz ANTCZAK Residential.
Hotel Hampton by Hilton Kalisz, który oferuje gościom 91 pokoi w swoich typowych modułach: Flex, Standard i Twin.
Całość dopełnia pasaż z różnorodnymi koneptami kulinarnymi: Kampai Sushi, Chleb i Wino, cukiernia Marysieńka i restauracja ROMA.

Część biurowa i hotelowa połączone są podziemnym parkingiem i mają dostęp do znajdującej się na najwyższej kondygnacji strefy SPA i fitness zarządzanej przez wyjątkowy Prohab Health Club.

Kompleks dzięki swojej różnorodności i wielofunkcjonalności to idealne miejsce dla biznesu.
Pomiędzy budynkiem biurowym, hotelem i pasażem powstała z kolei wyjątkowa przestrzeń miejska – otwarty dziedziniec wraz z knajpkami i restauracjami jest dziś jednym z ulubionych miejsc spotkań kaliszan.