Informacje dnia

Firma Agio Milano z nowym centralnym magazynem w Ożarowie Mazowieckim

Paweł Bułajewski_media
Producent damskiej bielizny Agio Milano zdecydował się na wynajęcie 800 mkw. powierzchni magazynowej w prywatnej inwestycji położonej w okolicach Ożarowa Mazowieckiego. Firma AXI IMMO odpowiadała za prowadzenie negocjacji w imieniu najemcy.

Firma Agio Milano to producent i dystrybutor ekskluzywnych kolekcji bielizny dla kobiet. Marka tworzy produkty inspirowane światowymi trendami, selekcjonując wysokiej jakości materiały z kraju i zagranicy. Firma funkcjonuje na polskim rynku modowym od ponad 10 lat.

– Nieustannie podnosimy jakość naszych produktów i usług, przez co zwiększa się zakres prowadzonych przez nas operacji logistycznych. Proces ten wymaga wprowadzenia dodatkowych procedur związanych m.in. z wysyłką towarów do krajów Unii Europejskiej. Ze względu na dostęp pracowników, zdecydowaliśmy się na wynajęcie magazynu w stosunkowo niedużej odległości od naszej poprzedniej lokalizacji – mówi Jacek Kosmulski, Prezes Agio Milano.

– Nowa powierzchnia magazynowa przeznaczona dla firmy Agio Milano ma przede wszystkim zagwarantować dodatkową miejsce do składowania materiałów gotowych odebranych ze szwalni. Lokalizacja ma pełnić także funkcję magazynu centralnego, z którego firma będzie prowadzić operacje logistyczne do sklepów detalicznych rozlokowanych na terenie całej Polski – dodaje Paweł Bułajewski, Konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Ożarów Mazowiecki to stabilny i dobrze rozpoznawany rynek logistyczny wchodzący w skład Gmin Obszaru Metropolitalnego Warszawy – powiatu Warszawy Zachodniej. Fakt ten umożliwia pracownikom skorzystanie z transportu w ramach ZTM obejmującego stolicę. To jedna z pierwszych lokalizacji dla firm dystrybucyjnych, logistycznych czy produkcyjnych oddalona zaledwie 15 minut od granicy Warszawy. Do czasu otwarcia autostrady A2 rynek ten wybierany był przez duże firmy logistyczne, dziś natomiast Ożarów Mazowiecki to dobra baza dla średniej wielkości najemców ukierunkowanych na dystrybucję w regionie aglomeracji warszawskiej i w zachodnim kierunku Polski. W ostatnich latach fundusze inwestycyjne, jak i znani deweloperzy m.in. DWS, CBRE GI, Panattoni czy Segro zainwestowali tu w rozbudowę swojego portfolio magazynowego.

Źródło: AXI IMMO.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora