rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Echo Investment i Archicom zrealizują wielofunkcyjną nieruchomość inwestycyjną przy ulicy Wita Stwosza w Krakowie

WitaKrakow_01
Echo Investment i Archicom zrealizują wielofunkcyjną nieruchomość inwestycyjną przy ulicy Wita Stwosza w Krakowie.

Echo Investment i Archicom zrealizują wielofunkcyjny projekt przy ulicy Wita Stwosza w krakowskiej dzielnicy Stare Miasto. W miejscu dawnych magazynów zaopatrzenia Twierdzy Kraków powstanie pięć czteropiętrowych budynków. Koncepcja WITA zakłada stworzenie wyjątkowego miejsca, w którym ludzie będą mieszkać, pracować i spędzać czas, korzystając z szerokiego wachlarza usług kulinarnych i eventowych, a także z dostępnych terenów rekreacyjnych wśród bujnej zieleni. Inwestycja o powierzchni 3-ha budowana będzie etapowo, a jej zakończenie planowane jest w 2026 roku.

Jako największy polski deweloper mamy bogate doświadczenie w tworzeniu dużych projektów miastotwórczych z szacunkiem dla historii i otoczenia. Chętnie angażujemy się w inwestycje o różnorodnych funkcjach, które zachęcają do mieszkania, pracy i uczestniczenia w życiu miejskiej społeczności. Cieszymy się, że już wkrótce zaczniemy realizację projektu WITA, który tchnie nowe życie i uzupełni tkankę miejską tej części centrum Krakowa – mówi Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment.

Na terenie WITA powstanie łącznie 26,7 tys. mkw. powierzchni biurowej w dwóch budynkach realizowanych przez Echo Investment. Pierwszy z nich, o powierzchni 5,1 tys. mkw. stanie bezpośrednio przy ul. Wita Stwosza tuż obok gmachu Muzeum Armii Krajowej. Drugi biurowiec zaoferuje 21,6 tys. mkw. powierzchni i będzie połączony jedną ścianą z obiektem mieszkaniowym. 

Nasza najnowsza krakowska inwestycja typu „destination” to prawdziwe miasto w mieście. WITA zaprasza przyszłych mieszkańców starannym połączeniem uroków śródmiejskiego życia i kontaktu z naturą. Architektura skoncentrowana na człowieku, tętniąca życiem przestrzeń publiczna i wszechobecna zieleń to nasza gwarancja dobrego sąsiedzkiego życia. Charakter projektu doskonale wpisuje się w szerzoną przez nas koncepcję miasta 15-minutowego, gdzie wszystko czego potrzebują nasi klienci jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Sprzedaż pierwszych mieszkań ruszy już niebawem – dodaje Dawid Wrona, członek zarządu Archicom S.A.

Archicom odpowiada za część mieszkaniową WITA, czyli dwa kameralne budynki wielorodzinne w drugiej linii zabudowy. Powstanie w nich łącznie 176 komfortowych apartamentów o wysokim standardzie w metrażach od 28 do 97 mkw.
Uzgodniony we współpracy z konserwatorem zabytków projekt WITA przygotowała doświadczona krakowska pracownia MOFO Architekci. Projektanci stworzyli przyjazne przestrzenie do życia zgodne z aktualnymi trendami architektonicznymi.

materiał prasowy


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora