Inwestycje publiczne

Dzień otwarty OPACKIEJ: nowa nieruchomość inwestycyjna w Gdańsku i ogólnodostępny park

Opacka_Katedra

W dniu 21 maja Invest Komfort zaprosi gości do nowopowstałej inwestycji Opacka w Gdańsku. Kameralny kompleks tworzą cztery niskie budynki, wkomponowane w naturalne otoczenie.

Architekci z Roark Studio umieścili w projekcie wiele nieoczywistych inspiracji zaczerpniętych z historycznej zabudowy Oliwy, jak czarno-szara kolorystyka elewacji, dachy o niskim kącie nachylenia oraz charakterystyczne dla oliwskiej zabudowy lukarny. Prestiżowy kompleks zaledwie 51 apartamentów będzie można oglądać w towarzystwie opiekunów klienta.

Zapomniane tereny przy ulicy Opackiej przechodzą aktualnie gruntowne zmiany. Invest Komfort, który realizuje w okolicy nową inwestycję mieszkaniową, postanowił zrewitalizować należący do miasta teren o powierzchni ok. 5 000 m kw i stworzyć tu atrakcyjną, zieloną przestrzeń. Inwestor i architekci postanowili odtworzyć w parku dawny staw wodny. Obok niego dodatkowo powstał deszczowy staw roślinny.

– Jako odpowiedzialny deweloper doskonale zdajemy sobie sprawę, że każda inwestycja musi nieść za sobą wartość społeczną, co jest kluczowym elementem świadomego rozwoju metropolii – przyznaje Michał Ciomek, członek zarządu Invest Komfort.  – Jednym z głównych światowych standardów w projektowaniu miast przyszłości jest prowadzenie polityki zielono-niebieskiej, czyli wpisywanie w kontekst mieszkaniowy ogólnodostępnych miejsc rekreacji i wypoczynku, by przez lata służyły społeczności lokalnej.

 

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora