rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Domy jednorodzinne na topie, czyli jak rynek kształtuje możliwości inwestycyjne

Grafika_Śniadecki Investment
Inwestowanie w nieruchomości to jedna z bezpieczniejszych opcji lokowania zgromadzonego przez siebie kapitału. Jednak podobnie jak w przypadku wszelkich kwestii związanych z inwestowaniem, należy uważnie śledzić rynek, aby wiedzieć, który z oferowanych produktów przyniesie największy spodziewany zysk. Niegdyś to zakup mieszkania na wynajem dawał możliwość najstabilniejszego długoterminowego przychodu. Jak wygląda to dziś?

Spis treści:
Dynamika dotyka każdej branży
Domy jednorodzinne nowoczesną formą inwestowania
Sprawdzenie branży zwiększa szansę na sukces

Dynamika dotyka każdej branży

Sytuacja zmieniła się pod wpływem pandemii, z którą cały świat zmaga się od 2020 roku. Wtedy to po raz pierwszy od lat rynek wynajmu nieruchomości doznał poważnego tąpnięcia. Przez wzgląd na zagrożenie epidemiczne pracownicy wielu zakładów produkcyjnych czy biur musieli przejść na tzw. urlopy postojowe lub zostali pozbawieni źródła dochodu. Dla studentów będących zaś największą grupą odbiorców korzystającą z mieszkań na wynajem, zostało zorganizowane nauczanie zdalne.
Te powody skłoniły osoby mieszkające w największych polskich aglomeracjach (głównie przez wzgląd na pracę czy naukę) do powrotu w rodzinne strony i zamieszkanie z rodziną. Także segment najmu krótkoterminowego odnotował wyraźną zapaść; kryzys dotknął zwłaszcza mieszkania podnajmowane na doby. Restrykcje zakazujące możliwości korzystania z wynajmu lokali w celach turystycznych obniżyły ewentualne zyski do zera. Powyższe czynniki pokazały, że inwestowanie w sektor living choć jest nadal opłacalny, jest zdecydowanie bardziej ryzykowny, aniżeli mogłoby się wydawać. Jego wrażliwość na szybko zmieniającą się rzeczywistość gospodarczo-społeczną funduje w czasie kryzysu inwestorom sinusoidę rentowności oraz strach o dalszy bezpieczny zysk.

Domy jednorodzinne nowoczesną formą inwestowania

Dlatego coraz częściej potencjalni inwestorzy rozważają zaangażowanie środków finansowych na poczet innych okazji inwestycyjnych oferowanych przez branżę nieruchomości. Zwłaszcza w okresie pandemii doceniono możliwość ulokowania zgromadzonych pieniędzy poprzez bezpośrednie zostanie współudziałowcem np. budowy osiedla domów jednorodzinnych. Tak dzieje się w przypadku projektu uruchomionego przez poznańską firmę Śniadecki Investment Group, której prezesem jest Sylwester Śniadecki – deweloper mieszkaniowy z dużym doświadczeniem.
Inicjatywa ta gwarantuje długoterminowy, stabilny i bezpieczny zysk, bowiem decyzja o zakupie domu na własność podejmowana jest znacznie częściej nawet w kontekście skomplikowanej rzeczywistości gospodarczej. Wynika to z różnych względów – wysokiej potrzeby posiadania własnego „M” czy niezależności, a w tegorocznym
ujęciu – także obiektywnie atrakcyjnych stóp procentowych określonych przez NBP
na najbliższe 12 miesięcy. Wszyscy inwestorzy w przypadku ulokowania środków
zw Śniadecki Investment Group mogą liczyć na dochód od 8% aż do 20% w skali roku. Uzależnione jest to od formy zabezpieczenia wkładu.

Sprawdzenie branży zwiększa szansę na sukces

Wejście do projektu inwestowania w domy jednorodzinne wraz z doświadczonym deweloperem gwarantuje nie tylko opłacalność, ale również niezbędny w tej branży know-how i sieć kontaktów biznesowych. Wpisane w ideę Śniadecki Investment Group partnerstwo biznesowe zakłada ponadto bezobsługową współpracę, dzięki której współudziałowiec ma zapewnioną obsługę ekspertów z dziedzin prawa, finansów, budownictwa czy sprzedaży przy danej inwestycji.
Przy wyborze opcji inwestycyjnej warto w pierwszej kolejności zbadać środowisko danej branży, aby sprawdzić, co w danej chwili jest okazją inwestycyjną dającą realną możliwość większego zysku. Sprawi to, że kapitał zapewni poduszkę finansową na kolejne lata życia nie tylko inwestora, ale i jego najbliższych.

Źródło: Śniadecki Investment.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora