rynek terenów inwestycyjnych na sprzedaż

Deweloper SGI sprzedaje działkę inwestycyjną w Koszalinie pod budowę nieruchomości komercyjnej

jeff-king-115540-unsplash
Deweloper SGI sprzedaje działkę inwestycyjną w Koszalinie pod budowę nieruchomości komercyjnej.

SGI podpisało umowę sprzedaży gruntu inwestycyjnego do Leroy Merlin. Przedmiotem transakcji jest działka komercyjna o powierzchni ponad 4 ha zlokalizowana w Koszalinie. Na gruncie mają powstać m.in. sklepy budowlane i z wyposażeniem wnętrz.
SGI specjalizuje się w budowie wysokiej jakości mieszkań w atrakcyjnych warszawskich lokalizacjach. Historycznie firma wywodzi się jednak z północno-zachodniej Polski, stąd więc zaangażowanie SGI w grunty w Koszalinie.

– Transakcja sprzedaży przez SGI działki w Koszalinie do Leroy Merlin pokazuje, że nasze ponad 20-letnie doświadczenie nie bazuje jedynie na działalności w nieruchomościach mieszkaniowych, ale jest znacznie szersze. Jesteśmy także aktywni w obszarze nieruchomości usługowych i handlowych, również na etapie predevelopmentu. Transakcja była na tyle skomplikowana, że cały proces uzgodnień, w tym uzyskania pozwolenia na budowę, trwał cztery lata. Teraz, gdy wszelkie formalności zostały już dopełnione, inwestycja może przejść w kolejną fazę – mówi prezes SGI Robert Stachowiak.