rynek terenów inwestycyjnych na sprzedaż

Deweloper Panattoni kupił ponad 10 ha gruntu inwestycyjnego w Świdniku

92ca94203fae44095d893e442947546c

Deweloper Panattoni kupił ponad 10 ha gruntu inwestycyjnego w Świdniku. Na terenie tym zrealizuje projekt Panattoni Park Lublin IV.

Po dostarczeniu blisko 200 000 m kw. w województwie lubelskim, deweloper Panattoni zakupił ponad 10 ha w ramach Strefy Aktywności Gospodarczej w Świdniku. Na terenie tym rozpoczęła się budowa nieruchomości inwestycyjnej Panattoni Park Lublin IV. Inwestycja zajmie 53 900 w ramach dwóch budynków i zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku. Kompleks ma już 3 najemców, w tym zaawansowane technologicznie firmy produkcyjne.

-„Województwo lubelskie rozwija się dynamicznie, stając się motorem napędowym całej Polski Wschodniej. Probiznesowa postawa władz lokalnych, rozwój takich lokalizacji jak Świdnicka Strefa Aktywności Gospodarczej, dostęp do wykwalifikowanej kadry – blisko 64 000 absolwentów uczelni wyższych rocznie – i wreszcie rosnący wolumen nowoczesnej powierzchni przemysłowej, przyciągają biznes o zróżnicowanym profilu. Nie bez znaczenia jest również pozostająca w realizacji międzynarodowa trasa Via Carpatia, która przecinając region, połączy docelowo litewską Kłajpedę z greckimi Salonikami, tworząc kluczowy szlak transportowy dla wschodniej części Unii Europejskiej. W świetle tego potencjału dodatkowe 54 000 m kw. powierzchni przemysłowej, które dostarczymy w ramach Panattoni Park Lublin IV, to doskonała wiadomość dla regionu” – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director w Panattoni.