rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Deweloper Develia sprzedaje 274 mieszkania w ramach IV etapu inwestycji City Vibe na Płaszowie

Develia-Krakow-City-Vibe-zdjecia-1-970x646
Deweloper Develia sprzedaje 274 mieszkania w ramach IV etapu inwestycji City Vibe na Płaszowie w Krakowie, przy ul. Myśliwskiej 68. Aktualnie deweloper ma najszerszą ofertę w stolicy Małopolski, obejmującą 6 inwestycji z 435 lokalami.

Mieszkania w całej Polsce sprzedają się w bardzo szybkim tempie. Kupują zarówno beneficjenci rządowego programu „Bezpieczny Kredyt 2 proc.”, jak i nabywcy gotówkowi szukający w nieruchomościach atrakcyjnej inwestycji. Poza Warszawą najwięcej transakcji zawieranych jest w Krakowie – według danych agencji doradczej JLL w III kwartale br. w stolicy Małopolski sprzedano 2,7 tys. lokali. Obecnie oferta deweloperska w tym mieście jest rekordowo niska i wynosi zaledwie 3,8 tys. mieszkań. Jest to najniższa wartość od ponad 15 lat. Nowa propozycja firma Develia – IV etap inwestycji City Vibe powstającej na Płaszowie – powiększa ten zasób o 7 proc.

Sytuacja na rynku nieruchomości w Krakowie jest bezprecedensowa. Gdyby mieszkania dalej sprzedawały się w tak szybkim tempie, bez zwiększenia podaży, to wszystkie wyprzedałyby się w zaledwie cztery miesiące. Dlatego miło mi poinformować, że wprowadziliśmy do sprzedaży najnowszy etap inwestycji City Vibe z 274 mieszkaniami. W Krakowie w aktualnej w ofercie mamy 6 inwestycji obejmujących 435 lokali, co plasuje nas na pierwszym miejscu spośród wszystkich deweloperów – komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

Autorem projektu architektonicznego IV etapu City Vibe jest pracownia B2 Studio. Zakończenie zaplanowane jest na III kwartał 2025 roku. Ceny zaczynają się już od 11 500 zł za metr kwadratowy.

Źródło: Develia S.A.