rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Deweloper Archicom finalizuje transakcję zakupu nieruchomości w Warszawie

Towarowa 22_wizualizacja_1
Projekt Towarowa 22 to nowoczesny, przyjazny i wygodny do życia kwartał Warszawy z wyjątkową przestrzenią publiczną. Projekt zlokalizowany w samym sercu Woli, dynamicznie rozwijającej się warszawskiej dzielnicy, podzieli działkę po dawnej drukarni na osiem nowych kwartałów, pomiędzy którymi przebiegną uliczki, ciągi piesze i rowerowe. Powstaną tu biura, mieszkania na sprzedaż i wynajem, powierzchnie pod restauracje i punkty usługowe. Łączna powierzchnia użytkowa budynków wyniesie ponad 200 tys. mkw.

Projekt Towarowa 22 zawiera segment mieszkaniowy, który wybuduje Archicom.

W dniu 11 października br. sfinalizowaliśmy zakup pierwszej z trzech części nieruchomości inwestycji Towarowa 22 w Warszawie, przeznaczonych pod mieszkania na sprzedaż. Jest to kolejny krok do tego, aby Archicom stał się deweloperem pierwszego wyboru i brał udział w realizacji najbardziej prestiżowych inwestycji w Polsce – mówi Rafał Zboch, Członek Zarządu Archicom S.A., odpowiedzialny za sfinalizowanie transakcji.

Kompleksowy projekt Towarowa 22, realizowany na warszawskiej Woli w kwartale pomiędzy ul. Towarową, Pańską i Miedzianą, obejmuje zarówno budynki biurowe, handlowo-usługowe, zielony Park Słowa, jak i mieszkania na wynajem oraz na sprzedaż. Archicom będzie odpowiedzialny za całościową realizację segmentu mieszkaniowego na sprzedaż.

Dołączyliśmy do inwestycji, która jest modelowym przykładem nowoczesnego miasta. Będziemy odpowiedzialni za realizację części mieszkaniowej projektu Towarowa 22, co napawa mnie dumą. Wierzymy, że stworzymy unikalną przestrzeń, która dzięki połączeniu szacunku do przeszłości i troski o przyszłość będzie idealnym miejscem do życia, odpowiadając na wszystkie potrzeby mieszkańców. Przykładając wagę do kreowania zrównoważonej tkanki miejskiej, rewolucjonizujemy fragmenty miast w myśl współczesnych trendów urbanistycznych – zapowiada Waldemar Olbryk, Prezes Zarządu w Archicom.

Transakcja stanowi finalizację porozumienia JV pomiędzy Echo Investment i AFI Europe w ramach, którego Echo poprzez Archicom, należący do Grupy Echo Investment, będzie samodzielnie odpowiedzialne za realizację i sprzedaż mieszkań w części mieszkaniowej projektu Towarowa 22.

mat.pras.